Sukcesy elbląskich lekkoatletów

Elbląg, Sukcesy elbląskich lekkoatletów

Młodzi zawodnicy elbląskiego klubu sportowego Truso wzięli udział w mistrzostwach województwa młodzików (U-16) i dzieci starszych (U-14) w Lubawie. Ponad dwudziestoosobowa ekipa wywalczyła jedenaście medali. Dawno nie było tak dobrego występu lekkoatletów we współzawodnictwie na Warmii i Mazurach.

Złote medale zdobyli: Karolina Andrzejewska (U-16) skok wzwyż 140 cm, Kacper Lewalski (U-16) 300 m 38.22 sek. Srebrne medale zdobyli: Dominik Rudawski (U-16) 600 m 1:32.22 sek., Kacper Bąk (U-14) 600 m 2:00.80 sek., Julia Korzeniewska (U-14) skok w dal 4.22 m. Brązowe medale zdobyli: Julia Bujalska (U-16) 100 m 13.38 sek., Maja Dalidowicz (U-16) 1000 m 3:21.28 sek., Krzysztof Jeżewski (U-16) skok wzwyż 145 cm, Agnieszka Puzio (U-16) skok w dal 4.38 m, Milena Szlendak (U-14) 100 m 14.43 sek., Julia Bujalska (U-16) 4 x 100 m 53.62 sek., Oliwia Kabuła, Oliwia Strugińska i Zofia Laskiewicz.

Poza tym wyróżnić należy kilku innych zawodników za bardzo dobre miejsca i obiecujące wyniki. Bartłomiej Chudzik (U-14) przegrał o 0.006 sek. brązowy medal. Czwarta w biegu na 100 m była Oliwia Strugińska (U-16) – 13.56 sek. Tuż za podium uplasował się Jakub Nieciecki (U-14) w skoku wzwyż, a Alicja Styczeń (U-14) w biegu na 100 m. Natomiast piąta, ale z bardzo dobrym wynikiem (44.96 sek.) była Zofia Laskiewicz w biegu na dystansie 300 m.

- Cieszy nas postawa i walka wszystkich uczestników tegorocznych mistrzostw, szczególnie to, że zawodnicy ustanowili wiele rekordów życiowych i w każdej konkurencji starali się walczyć o jak najlepszy wynik i jak najlepszą lokatę – w imieniu trenerów ocenia Jacek Licznerski.