Sukcesy szachistek na Mistrzostwach Polski

Elbląg, Sukcesy szachistek na Mistrzostwach Polski

Od 2 do 9 marca w Jastrzębiej Górze rozegrane zostały Mistrzostwa Polski młodzików w szachach klasycznych P90+30sek tj. (90 minut na partię +30 sek na posunięcie). Elbląg reprezentowały dwie zawodniczki Lidia Czarnecka -  SP nr 15 i Julianna Libura KSz „Start” Elbląg - SP nr 21.

Zawody rozegrane zostały rozegrane zostały w dwóch grupach C10 (chłopcy 10 lat) i D10 (dziewczynki 10 lat). Na dystansie 9 rund.
       Dziewczyny w grupie 62 zawodniczek najlepiej grających w kraju zaprezentowały się znakomicie 4. miejsce zdobyła 6,5 pkt. Lidia Czarnecka, która w MPJ 2013 r była piąta. Lidia zdobyła również uprawnienia do reprezentowania kraju na mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w 2014 roku.
       Druga z naszych wspaniałych dziewcząt Julianna Libura zdobyła 5,5 pkt. i zajęła w Mistrzostwach Polski 18. miejsce na 62 startujące zawodniczki. Dla Julianny co warto podkreślić były to pierwsze zawody tej rangi, Wynik naszej młodej szachistki dają nadzieje że już niedługo będziemy mieli w kraju dwie bardzo mocno grające młode szachistki rodem z Elbląga. Trenerem i opiekunem obu zawodniczek był Mariusz Ściwiarski szkoleniowiec KSz „Start” Elbląg.
       Zawody Wygrała Monika Marcińczyk reprezentująca Klub KSz Maraton Łomża 7,5pkt., w grupie chłopców C10 10 lat Mistrzem Polski został Czopor Maciej 8.5 pkt.