Szczęśliwy remis Concordii (aktualizacja)

Elbląg, Bramkę dla elblążan strzelił Martin Strach w 80. minucie
Bramkę dla elblążan strzelił Martin Strach w 80. minucie (fot. Anna Dembińska)

Po nieciekawej pierwszej połowie i zdecydowanie lepszej drugiej Concordia Elbląg remisuje z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:1). Bramkę dla elblążan strzelił Martin Strach w 80. minucie. Trener Łukasz Nadolny ma o czym myśleć przed kolejnymi meczami III ligi. Zobacz zdjęcia z meczu.

Dość szczęśliwie zainaugurowała trzecioligowe rozgrywki Concordia Elbląg. Rywal - Sokół Aleksandrów Łódzki - w ubiegłym sezonie był o krok od baraży do II ligi. Na koniec rozgrywek w grupie łódzko - mazowieckiej III ligi zanotował tylko trzypunktową stratę do zwycięzcy Polonii Warszawa. Piłkarze Concordii wyszli na mecz przestraszeni i z dużym respektem dla rywala, który bojaźń elblążan wykorzystał od samego początku.
       W 10. minucie Michał Wrzesiński z prawej strony podaje do Łukasza Chojeckiego. Obrońca Concordii Bernard Powszuk interweniuje tak nieszczęśliwie, że piłka wpada do bramki. 1:0 dla gości. Trzy minuty później Mariusz Zasada z rzutu wolnego mógł podwyższyć, ale Przemysław Matłoka broni wybijając piłkę przed siebie.
       W pierwszej części spotkania więcej szans miał Sokół. To goście prowadzili grę i raz za razem sprawdzali czujność elbląskiej obrony. W 25. minucie główką próbował pokonać bramkarza gospodarzy Dawid Przezak. Concordia odgrażała się niezbyt groźnymi atakami. W najlepszym przypadku kończyły się one rzutami rożnymi, z których nic nie wynikało. Jak w 27. minucie nie padła druga bramka dla Sokoła tego nie wie nawet niedoszły strzelec Dawid Przezak. Po jego strzale najpierw piłka odbiła się od słupka, a potem z linii bramkowej wybił ją Przemysław Kamiński. Gospodarze bronili się agresywnie, czego wyrazem są dwie żółte kartki dla Sebastiana Tomczuka i Przemysława Kamińskiego. Po pierwszej połowie Concordia mogła dziękować niebiosom i niefrasobliwości gości, że nie przegrywała wyżej.
       - Moi zawodnicy wyszli przestraszeni, rywal zaczął grać wysokim pressingiem, stąd może wynikały straty - Łukasz Nadolny, trener Concordii Elbląg tłumaczył grę swojego zespołu.
       W przerwie trener Łukasz Nadolny musiał wstrząsnąć swoimi piłkarzami. Przeprowadził bardziej ofensywne zmiany. Za Mariusza Pelca i Sebastiana Tomczuka na boisku pojawili się Bartłomiej Lubiejewski i Kamil Kuczkowski. W 55. minucie gospodarze musieli przeprowadzić kolejna zmianę: za Bernarda Powszuka swoją szansę dostał Martin Strach.
       Pierwszą groźną sytuację piłkarze Concordii mieli dopiero w 71. minucie, kiedy to celnie strzelał Patryk Burzyński. Jego strzał obronił jednak bramkarz gości. W 78. minucie trener gospodarzy zdecydował się dokonać ostatniej zmiany i za Huberta Otrębę wprowadził Jakuba Błażewicza. W sytuacji, kiedy wydawało się, że Concordia nie ma większych szans na jakiekolwiek punkty w tym meczu, błąd kapitana Sokoła Mariusza Zasady wykorzystał Martin Strach i wpakował piłkę do siatki. 1:1 w 80. minucie. 4 minuty później Concordia wyprowadziła kolejna groźną sytuację. Jakub Błażewicz strzelał jednak obok bramki.
       - Cieszy wynik, ale do gry swoich zawodników mam sporo zastrzeżeń - Łukasz Nadolny podsumował inaugurację sezonu w wykonaniu swojego zespołu.
       Za tydzień Concordia jedzie do Nowego Dworu Mazowieckiego na spotkanie z tamtejszym Świtem.

Concordia Elbląg - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:1) Powszuk 10' sam. - Strach 80'

Concordia: Matłoka – Kiełtyka, Powszuk (55' Strach), Tomczuk ('45 Kuczkowski), Lewandowski, Kamiński, Pelc ('45 Lubiejewski), Burzyński, Otręba (78' Błażewicz), Bujnowski, Szmydt

Sokół: Domżał – Zasada, Woźniczak, Golański, Smolarek, Pękała, Kobiera, Marciniak, Chojecki (75' Osowski) , Wrzesiński, Przezak (68'Pietrasiak)

Żółte kartki: Tomczuk, Kamiński – Concordia, Pietrasiak – Sokół