Tak trzeba grać (piłka ręczna)

Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu Techtrans Darad Elbląg pokonał przed własną publicznością Wolsztyniaka Wolsztyn 27:18 (16:12). Po tym meczu elblążanie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

W ubiegłym sezonie elblążanom „nie leżał” zespół Wolsztyniaka. W pierwszym meczu rozegranym w Elblągu lepsi okazali się goście wygrywając 25:23, natomiast w rewanżu padł remis 25:25. Nasi szczypiorniści najwyraźniej wyciągnęli wnioski z tamtych spotkań, bo w niedzielne popołudnie byli zespołem zdecydowanie lepszym, nie pozostawiając złudzeń, komu należała się wygrana.
     Wyrównane były jedynie pierwsze minuty pojedynku. Spotkanie od zdobyczy bramkowej rozpoczęli elblążanie po celnym trafieniu Łukasza Marca, ale za moment tym samym odpowiedział Piotr Marciniak i mieliśmy remis 1:1. Praktycznie przez pierwszy kwadrans jeszcze pięciokrotnie na tablicy wyświetlany był wynik remisowy (2:2, 3:3, 4:4, 5:5, 6:6). Warto zaznaczyć, że dwukrotnie nawet goście prowadzili 4:5 i 5:6.
     Od 13. minuty i stanu 6:6 zupełnie odmieniła się gra na parkiecie. Po trafieniach Jakuba Fonferka i Marca w 15. min gospodarze prowadzą różnicą dwóch bramek 8:6. Trzy minuty później po golu Mariusza Babickiego przewaga wzrasta do trzech oczek 10:7 i trener gości poprosił o czas. Jego uwagi na niewiele się jednak zdały. Zaraz po wznowieni gry znów na listę strzelców wpisał się Babicki, powiększając prowadzenie gospodarzy do czterech oczek 11:7. W 23. min Techtrans prowadził już 13:7.
     Wystarczyła jednak chwila rozprężenia i goście zaczęli odrabiać straty. Po dwóch trafieniach z rzędu Karola Płóciniczaka i jednym Dariusza Cierzniaka przewaga gospodarzy stopniała do trzech oczek 13:10. W ostatnich pięciu minutach pierwszej odsłony znów na parkiecie dominowali elblążanie, którzy zdobyli trzy bramki, tracąc dwie i na przerwę schodzili z zapasem czterech oczek 16:12.
     W drugiej połowie ton grze nadal nadawali elblążanie, którzy powoli, ale systematycznie powiększali przewagę. W pierwszych pięciu minutach dwa razy do bramki rywali trafił Marzec, raz Maciej Borsukowicz i przy zerowej odpowiedzi gości przewaga elblążan wzrosła do siedmiu bramek 19:12. W 41. minucie na tablicy widniał rezultat 19:15 i nic nie zapowiadało, że goście doznają tak wysokiej porażki.
     Decydujące było kolejne szesnaście minut. W tym czasie rywale tylko raz trafili do bramki Techtransu, a dokonał tego Piotr Marciniak. Elblążanie natomiast w tym okresie gry nie dość, że grali świetnie w obronie na czele z bramkarzem Markiem Wróblem, to jeszcze skutecznie atakowali. W 57 min podopieczni trenera Ludwika Fonferka prowadzili już 26:16 i stało się jasne, że dwa punkty powędrują na ich konto.
     W ostatnich trzech minutach goście zdobyli jeszcze dwie bramki, elblążanie odpowiedzieli jednym celnym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 27:18.

Techtrans Darad Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 27:18 (16:12)

Techtrans Darad: Wróbel, Stankiewicz - Marzec 6, Roszkowski 4, Laskowski, Borsukowicz 4, F. Korzeniowski 2, Januszewski, Dukszto, Sadowski, Fonferek 3, Malandy 1, Babicki 7, Balawajder.
     Wolsztyniak: A. Wajs, Wawrowicz - Młynkowiak 3, Milczyński, Wieczorek 2, Świtała 1, Radziszewski, Raczkowiak, Pietruszka 3, Płóciniczak 3, Marciniak 3, Cierzniak 2, M. Wajs 1.

Komplet wyników 6. kolejki: Stelmet AZS UZ Zielona Góra - Grunwald Poznań 28:33, Techtrans Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 27:18, Nielba Wągrowiec - Tęcza Kościan 37:25, SMS Gdańsk - Sokół Kościerzyna 30:28, Politechnika Radomska - Sparta Oborniki 26:29 , AZS AWF Warszawa - Cuiavia Inowrocław 40:21.