Techtrans na fali (piłka ręczna)

Piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg odnieśli kolejne zwycięstwo w batalii o I ligę. Tym razem zespół Marka Woronowicza pokonał na wyjeździe przedostatnią w tabeli Cuiavię Inowrocław 36:22 (21:9).

Tym razem rywalem elblążan był zespół z dolnej części tabeli i wynik inny niż zwycięstwo naszych szczypiornistów byłby nie lada niespodzianką. Techtrans, mimo że wystąpił bez swoich dwóch czołowych zawodników: Marcina Roszkowskiego i Piotra Minkiewicza, od początku posiadał znaczną przewagę. W ciągu siedmiu minut gospodarze nie zdołali pokonać naszego bramkarza i na tablicy widniał wynik 6:0 dla Techtransu, co pozwalało przypuszczać, że w Inowrocławiu może dojść nawet do pogromu. Dopiero za moment pewnie wykonany rzut karny dał gospodarzom pierwszą bramkę. Siedem minut później elblążanie prowadzili już 12:4 i nadal nie zwalniali tempa. Z minuty na minutę starali się powiększać przewagę i po pierwszej połowie prowadzili 21:9.
     Po zmianie stron obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Nadal zespołem dominującym na parkiecie był Techtrans. Elbląski szkoleniowiec zaczął powoli wprowadzać na parkiet zawodników z ławki rezerwowych, którzy spisywali się niewiele gorzej od piłkarzy z pierwszego składu. Gospodarze nawet grając w przewadze, gdy kilkakrotnie na ławkę kar powędrował któryś z naszych piłkarzy, nie potrafili przebić się przez szczelną obronę elblążan, a gdy im się to udawało, na ich drodze stawał bramkarz. W 56 min. elblążanie osiągnęli największą przewagę w tym meczu prowadząc 34:18. W końcówce gospodarze cztery razy trafili jeszcze do naszej bramki, szczypiorniści Techtransu odpowiedzieli tylko dwoma celnymi rzutami, jednak mecz i tak zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Woronowicza.

Cuiavia Inowrocław - Techtrans Darad Elbląg 22:36 (9:21)
     Techtrans Darad: Korzeniowski, Szczepanik, Lisowski - Laskowski, Stypułkowski 4, Rydel 4, Pożoga 2, Szramka 6, Januszewski 2, Długosz 2, Lenarczyk 5, Balawajder 5, Babicki 4, Woźniak 2.

Komplet wyników 11. kolejki: Hetman Gniew - Borowiak Czersk 36:19, AZS Politechnika Gdańsk - Cigna Bydgoszcz 34:20, Bosman Gwardia Koszalin - Legia Chełmża 39:15, Cuiavia Inowrocław - Techtrans Darad Elbląg 22:36. Pauzował: PKS PR Włocławek.