Techtrans znów lepszy (piłka ręczna)

Na inaugurację rundy rewanżowej II ligi piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg pokonali na wyjeździe Legię Chełmża 25:13 (11:7). Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie także lepsi byli elblążanie wygrywając 32:22.

Podopieczni Marka Woronowicza, by liczyć się w walce o I ligę, nie mogą pozwolić sobie na wpadki z teoretycznie słabszymi rywalami. Widać, że elblążanie poważnie myślą o awansie, gdyż w minioną sobotę nie zlekceważyli rywala, dzięki czemu przywieźli z Chełmży cenne dwa punkty.
     Od początku meczu oba zespoły miały okresy dobrej i złej gry. Najpierw do ataku ruszył Techtrans i po bramkach Marcina Stypułkowskiego i Mariusza Babickiego prowadził już 2:0. Niestety wystarczyła chwila dekoncentracji i niespełna minutę później Legia doprowadziła do wyrównania 2:2. W kolejnych minutach trwała zacięta i wyrównana walka, choć za każdym razem to elblążanie wychodzili na prowadzenie, a gospodarze gonili wynik. Jedyne prowadzenie 7:6 objęła Legia w 20. min., ale to wszystko na co było stać ten zespół w konfrontacji z silniejszym Techtransem. Końcówka pierwszej odsłony to już dominacja przyjezdnych, którzy zdobyli pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej i do przerwy elblążanie prowadzili (11:7).
     Po zmianie stron, a dokładnie przez kolejne dwadzieścia minut na parkiecie istniał tylko jeden zespół - Techtrans. Elblążanie w tym okresie gry zdołali aż dziewięć razy pokonać bramkarza gospodarzy, przy zaledwie dwóch celnych rzutach Legii i w 50 min. prowadzili 20:9. Wówczas to trener Woronowicz widząc, że nic złego nie może się już stać jego zespołowi, zaczął systematycznie wpuszczać na parkiet zmienników. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze cztery razy trafiali do naszej bramki, natomiast Techtrans zdołał jeszcze pięć razy pokonać golkipera gospodarzy i mecz zakończył się dwunastobramkowym zwycięstwem Techtransu 23:13.

Legia Chełmża - Techtrans Darad Elbląg 13:25 (7:11)
      Techtrans: Korzeniowski, Lisowski - Minkiewicz 5, Laskowski 1, Stypułkowski 6, Pożoga 1, Januszewski, Długosz, Pierepienko 2, Lenarczyk 3, Baławajder 2, Babicki 4, Woźniak 1, Rydel.

Komplet wyników 10. kolejki: Cigna Bydgoszcz - Bosman Gwardia Koszalin 22:27, Borowiak Czersk - AZS Politechnika Gdańsk 18:26, Legia Chełmża - Techtrans Darad Elbląg 13:25. Mecz PKS PR Włocławek - Hetman Gniew - został przełożony na 22. lutego. Pauzowała: Cuiavia Inowrocław.