Sobota 18-11-2017, imieniny Karoliny, Romana

512 918 555

Jesienne spacery. Jesienne spacery.

Techtrans znów lepszy (piłka ręczna)

Na inaugurację rundy rewanżowej II ligi piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg pokonali na wyjeździe Legię Chełmża 25:13 (11:7). Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie także lepsi byli elblążanie wygrywając 32:22.

Podopieczni Marka Woronowicza, by liczyć się w walce o I ligę, nie mogą pozwolić sobie na wpadki z teoretycznie słabszymi rywalami. Widać, że elblążanie poważnie myślą o awansie, gdyż w minioną sobotę nie zlekceważyli rywala, dzięki czemu przywieźli z Chełmży cenne dwa punkty.
     Od początku meczu oba zespoły miały okresy dobrej i złej gry. Najpierw do ataku ruszył Techtrans i po bramkach Marcina Stypułkowskiego i Mariusza Babickiego prowadził już 2:0. Niestety wystarczyła chwila dekoncentracji i niespełna minutę później Legia doprowadziła do wyrównania 2:2. W kolejnych minutach trwała zacięta i wyrównana walka, choć za każdym razem to elblążanie wychodzili na prowadzenie, a gospodarze gonili wynik. Jedyne prowadzenie 7:6 objęła Legia w 20. min., ale to wszystko na co było stać ten zespół w konfrontacji z silniejszym Techtransem. Końcówka pierwszej odsłony to już dominacja przyjezdnych, którzy zdobyli pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej i do przerwy elblążanie prowadzili (11:7).
     Po zmianie stron, a dokładnie przez kolejne dwadzieścia minut na parkiecie istniał tylko jeden zespół - Techtrans. Elblążanie w tym okresie gry zdołali aż dziewięć razy pokonać bramkarza gospodarzy, przy zaledwie dwóch celnych rzutach Legii i w 50 min. prowadzili 20:9. Wówczas to trener Woronowicz widząc, że nic złego nie może się już stać jego zespołowi, zaczął systematycznie wpuszczać na parkiet zmienników. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze cztery razy trafiali do naszej bramki, natomiast Techtrans zdołał jeszcze pięć razy pokonać golkipera gospodarzy i mecz zakończył się dwunastobramkowym zwycięstwem Techtransu 23:13.

Legia Chełmża - Techtrans Darad Elbląg 13:25 (7:11)
      Techtrans: Korzeniowski, Lisowski - Minkiewicz 5, Laskowski 1, Stypułkowski 6, Pożoga 1, Januszewski, Długosz, Pierepienko 2, Lenarczyk 3, Baławajder 2, Babicki 4, Woźniak 1, Rydel.

Komplet wyników 10. kolejki: Cigna Bydgoszcz - Bosman Gwardia Koszalin 22:27, Borowiak Czersk - AZS Politechnika Gdańsk 18:26, Legia Chełmża - Techtrans Darad Elbląg 13:25. Mecz PKS PR Włocławek - Hetman Gniew - został przełożony na 22. lutego. Pauzowała: Cuiavia Inowrocław.