Wtorek 17-01-2017, imieniny Antoniego, Jana

512 918 555

Sorry taki mamy klimat Sorry taki mamy klimat

To był ciężki mecz

Piłkarki ręczne EB Startu Elbląg pokonały bezpośredniego sąsiada w tabeli Kolportera Kielce 22:20 (13:12).

To był jedno z najtrudniejszych spotkań elbląskich piłkarek w tym sezonie we własnej hali. Przez pierwsze 20 minut na parkiecie w Elblągu rządził Kolporter, który w 19 min wygrywał już nawet 10:5. Wtedy trener Jerzy Ringwelski poprosił o czas. Wpuścił na parkiet Annę Pałgan i Paulinę Korowcką. I gospodynie zaczęły odrabiać straty. W 26 min był już remis 11:11, a za chwilę po bramce Olgi Radkiewicz EB Start objął prowadzenie 12:11.
     Po zmianie stron elblążanki osiągnęły wyraźną przewagę, głównie dzięki lepszej grze w obronie. Jeszcze w 35 min był kolejny remis 14:14, ale już 11 minut później EB Start prowadził 19:16.
     Kolporter walczył do końca. Piłkarki z Kielc w ostatnich minutach zmniejszyły rozmiary porażki z pięciu bramek (17:22) do dwóch (20:22).
     - To był mecz walki dwóch równorzędnych zespołów - powiedział po meczu dziennikarzom trener Kolportera Marian Siewruk. - Dziękuje swojemu zespołowi za podjęcie walki.
     Trener Ringwelski zadowolony był z gry zespołu w obronie.
     - Do 20 minuty nasza gra w obronie szwankowała. Potem jednak zagraliśmy obroną 5-1 i bardzo dobrze zagrała Kinga Polenz. Powstrzymała zapędy Dudy, która w pierwszych minutach rzuciła nam trzy bramki.

EB Start Elbląg - Kolporter Kielce 22:20 (13:12)

EB Start: Charłamowa, Szyrwińska - Szuszkiewicz 3, Kozik, Pazur, Pełka 2, Pałgan 2, Kańduła 2, Polenz 1, Szklarczuk 4, Korowacka 3, Olszewska 4, Radkiewicz 1, Lipska

Wyniki 8. kolejki: Zgoda Ruda Śląska - Sośnica Gliwice 27:24 (13:11), AKS Chorzów - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 20:30 (8:16), Łącznościowiec Szczecin - Ruch Chorzów 29:21 (15:7), Montex Lublin - Zagłębie Lubin 33:24 (17:12), Jaroslavia Jarosław - Piotrkowia Piotrków Trybunalski 23:27 (12:12)

AP
  • Nasze panie rzeczywiście zafundowały nam kibicom lekkiego thillera. Nasz szczeście z happy endem:)
    (2001-11-14)
  • Dołączam się do gratulacji oby tak dalej! Widze, że trener Ringwelski wyciągnął wnioski z ostatniego meczu chociaż na początku miałem wątpliwości. Ja jednak jestem zdania, że trzeba stawiać na młode zawodniczki u nich widze największą wole walki! Jeszcze raz gratulacje i życze zwycięstwa z Natą Gdansk! a i jeszcze jedno mam prpozycje dla wszystkich kibicow z Elblaga zorganizujmy sie i zrobmy wrescie poządny doping w Gdańsku dla naszych dziewczyn byłem na dwoch ostatnich wyjazdach w Gdansku i choc ludzi z Elblaga bylo sporo to z dopingiem kiepsko. Zorganizujmy sportowy i kulturalny doping w Gdansku. Dajcie znac na mojego e-maila!
    0 0
    Gregory(2001-11-15)
  • To moj e-mail eb-star@wp.pl
    0 0
    gregory(2001-11-15)
  • Gregory może najpierw lepiej pomyśleć o dopingu w Elblągu. To wstyd, że mając zespół w ekstraklasie nie ma dopingu. weźmy np. Montex, Zagłębie i tę całą zbieraninę. Każdy klub ma swoich kibiców a nawet swój Fan Club. A w Elblągu co? Dziewczyny są skazane na pokrzykiwania starszych panów bo kiboli na hali brakuje. Myślę, że gdyby u nas była lepsza organizacja to i zespół miałby lepsze wyniki. KIBICE Z ELBLĄGA ZASTANÓWCIE SIĘ. EB START TO NASZA OSTATNIA WIZYTOWKA NA ARENIE KRAJOWEJ. NIE MOŻNA TEGO ZMARNOWAĆ.
    0 0
    Kris(2001-11-16)
  • Dobrze, że o tym wspomniałeś Kris wiec może coś zaproponujesz?? Zgadzam sie, że dobrze by było zacząć od Elbląga bo to rzeczywiście wstyd! Ale najbliższy mecz jest w Gdańsku! Kris jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem dopingu w Elblągu, ale podkreślam kulturalnego bez rzadnych wyzwisk to jestem za i może wspólnymi siłami byśmy nad tym pomyśleli? Jeśłi chesz napisz na mojego e-maila jakąś propozycje ok?