Tolkmicko wygrało halową Gimnazjadę (piłka nożna)

W turniejowe szranki w halowym turnieju piłki nożnej w ramach Gimnazjady 2009/2010 w powiecie stanęło 11. reprezentacji. W finale, po rzutach karnych, Tolkmicko pokonało Stankowo i chlubi się tytułem mistrza powiatu elbląskiego gimnazjów w halowym futbolu.

W trzech grupach trwała rywalizacja o awans do półfinału turnieju w halowej piłce nożnej. Z szóstki drużyn, do ostatecznej rozgrywki weszły zespoły piłkarzy z gimnazjów: Gronowo Górne, Dobry, Stankowo i Tolkmicko, które było gospodarzem turnieju. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju gimnazjaliści z Tolkmicka zremisowali bezbramkowo ze Stankowem. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne i tę konkurencję korzystnie rozstrzygnęli piłkarze Tolkmicka zdobywając złote medale i tytuł mistrza powiatu. Zwycięski zespół grał w składzie: Damian Hejnowski, Tomasz Jazgarski, Wojciech Sznaze, Jakub Pawłowski, Miłosz Grabowski, Fryderyk Sosnowski-Kessler, Adam Laaoniti, Wojciech Jeszke i Daniel Piotrowski. Opiekunem złotej drużyny jest Marcin Godlewski. Srebrne medale dla Gimnazjum ze Stankowa, a brązowe wywalczyło Gimnazjum z Gronowa Górnego. Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum Dobry. Te cztery drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a turniej na zlecenie Starostwa Powiatowego zorganizował Elbląski Szkolny Związek Sportowy.