Tomek już strzela (halówka II)

Pierwszą kolejkę sezonu 2005/2006 rozegrały także zespoły II ligi. Już na początku dał o sobie znać ubiegłoroczny król strzelców Tomasz Nowicki z zespołu PKP, który w pierwszym meczu zdobył aż sześć bramek.

Najciekawszy przebieg inauguracyjnej kolejki II ligi miał pojedynek, w którym Kromet pokonał Lirę 6:5. Spotkanie to przysporzyło kibicom sporo emocji, a w ciągu 30 minut gry prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę. Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. Dopiero w 8 minucie po składnej akcji Marcin Grubecki wyprowadził Lirę na prowadzenie 1:0. Niespełna minutę później było już 1:1 za sprawą Mirosława Mostowca. W pierwszej połowie do bramki Krometu trafiali jeszcze Tomasz Sielezin oraz Marcin Krakowski i do przerwy Lira prowadziła 3:1. Wprawdzie na początku drugiej odsłony Daniel Deorocki zdobył drugą bramkę dla Krometu, ale znów odpowiedz Liry była bardzo szybka i na 4:2 podwyższył Tomasz Sielezin. Na dodatek drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Krometu i zespół ten musiał przez trzy minuty grać w osłabieniu. Kromet przetrzymał napór rywali i grając już w pełnym składzie po bramkach Piotra Byzdry i Leszka Gilarskiego doprowadził do remisu 4:4. Na dwie minuty przed końcem Kromet wyszedł nawet na prowadzenie 5:4, ale jeszcze w tej samej minucie Marcin Grubecki zdołał doprowadzić do wyrównania 5:5. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ostatnia akcja meczu przyniosła zwycięską bramkę dla Krometu.
     Od sześciu bramek rozpoczął tegoroczny sezon zawodnik zespołu PKP Tomasz Nowicki. Król strzelców ubiegłego sezonu ponownie ma zamiar być najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. W pierwszym spotkaniu aż sześć razy zmusił do kapitulacji bramkarza ekipy East Express. Spotkanie jednak rozpoczęło się po myśli rywali, którzy w 2 minucie objęli prowadzenie po bramce Marcina Lubowieckiego. Jeszcze w tej samej minucie do remisu doprowadził Patryk Nowicki, a minutę później bramkę zdobył jego brat Tomasz i PKP prowadziło 2:0. Najskuteczniejszy zawodnik „kolejarzy” w pierwszej odsłonie jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i na przerwę PKP schodziło z przewaga jednej bramki 4:3. Zaraz na początku drugiej połowy do remisu 4:4 doprowadził Piotr Rentflejsz. Kolejne minuty to już przewaga PKP, kolejne trzy bramki dołożył Tomasz Nowicki, jednego gola Patryk Nowicki. Rywale odpowiedzieli celnym trafieniem Marcina Lubowieckiego i mecz zakończył się wygraną PKP 8:5.
     Pierwszym liderem został Metrotest, który bez większych problemów pokonał ekipę Troll aż 6:0. Tylko pierwsze dziesięć minut mogło dawać nadzieję drużynie Trolla na korzystny wynik. Później na parkiecie dominowali już piłkarze Metrotestu, a festiwal strzelecki rozpoczął Andrzej Tomiałojć. Kolejne bramki były jedynie kwestią czasu, a ostre strzelanie zakończył w 28 minucie gry Tomasz Szewczuk.
     Pewne zwycięstwo zanotował także PKS, który pokonał Wojewódzki Szpital Zespolony 7:2. Po trzy bramki dla PKS-u zdobyli Dariusz Tyburski i Mariusz Goryszewski, jednym trafieniem popisał się Adam Kawczak. WSZ odpowiedział tylko dwoma bramkami Piotra Dziąbowskiego i Dariusza Sobotowicza.
     Do niespodzianek można natomiast zaliczyć zwycięstwo 6:2 zespołu Karo nad AZS Jański. Młody zespół Karo nie dał szans swoim rywalom, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo. Trzy bramki zdobył w tym meczu dla Karo Kamil Kopycki, natomiast w ekipie AZS Jański dwa trafienia zaliczył Wojciech Mosiejko.

Komplet wyników 1. kolejki:

ADI - Amatorzy 6:3 (2:1)
     0:1 - Włoczkowski (1.), 1:1 - Kulesza (4.), 2:1 - Lisowski (14-k.), 3:1 - Danielewicz (18.), 3:2 - Skocki (20-k.), 3:3- Włoczkowski (22.), 4:3 - Lisowski (23.), 5:3- Bildziuk (24.), 6:3 - Kulesza (30.).

Pujan - Specjal II 3:2 (2:1)
     1:0 - Czajka (5.), 2:0 - Łukaszewski (6.), 2:1 - Gawryś (13.), 3:1 - Osak (28.), 3:2 - Kurzawa (29.).

PKS - WSZ 7:2 (1:0)
     1:0 - Tyburski (14.), 2:0 - Kawczak (17.), 3:0 - Goryszewski (20.), 3:1 - Dziąbowski (21.), 4:1 - Goryszewski (25.), 5:1 - Tyburski (26.), 5:2 - Sobotowicz (28.), 6:2 - Tyburski (28.), 7:2 - Goryszewski (29.).

Metrotest - Troll 6:0 (2:0)
     1:0 - Tomiałojć (11.), 2:0 - Stępień (13.), 3:0 - Szaro (23.), 4:0 - Kozieł (24.), 5:0 - Tytek (26.), 6:0 - Szewczuk (28.).

Neksus - Wiarus1:5 (0:1)
     0:1 - Bandurski (11.), 0:2 - Bandurski (18.), 0:3 - Urbański (21.), 0:4 - Boryczewski (23.), 0:5 - Urbański (23.), 1:5 - Chodziński (26.).

PKP - East Express 8:5 (4:3)
     0:1 - Lubowiecki (2.), 1:1 - P. Nowicki (2.), 2:1 - T. Nowicki (3.), 2:2 - Lubowiecki (4.), 3:2 - T. Nowicki (5.), 4:2 - T. Nowicki (10.), 4:3 - Stankiewicz (11.), 4:4 - Rentflejsz (16.), 5:4 - T. Nowicki (16.), 6:4 - T. Nowicki (17.), 6:5 - Lubowiecki (22.), 7:5 - T. Nowicki (27.), 8:5 - P. Nowicki (27.).

Kromet - Lira 6:5 (1:3)
     0:1 - Grubecki (8.), 1:1 - Mostowiec (9.), 1:2 - Sielezin (9.), 1:3 - Krakowski (13.), 2:3 - Deorocki (16.), 2:4 - Sielezin (21.), 3:4 - Byzdra (24.), 4:4 - Gilarski (27.), 5:4 - Grzelak (28.), 5:5 - Grubecki (29.), 6:5 - Grzelak (30.).

AZS Jański - Karo 2:6 (1:3)
     1:0 - Mosiejko (4.), 1:1 - Piotrowski (5.), 1:2 - Kopycki (12.), 1:3 - Kopycki (14.), 1:4 - Kopycki (16.), 1:5 - Koliński (23.), 2:5 - Mosiejko (27.), 2:6 - Kamiński (30.).