Wybory 2018

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

Truso bez porażki pod koszem

Elbląg, Truso bez porażki pod koszem (fot. Anna Dembińska)

Koszykarze Truso Elbląg nadal bez porażki w rozgrywkach III ligi Pomorza. W niedzielę pokonali we własnej hali Gryf Prabuty, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Koszykarze z Prabut wyraźnie zaskoczyli elblążan w pierwszych minutach spotkaniach. Rzucali celnie za trzy, wyprowadzali skuteczne kontry, dzięki czemu w 6. minucie prowadzili już 13:7. Elblążanie razili nieskutecznością, popełniali proste błędy i nie wykorzystywali rzutów wolnych, swój rytm odzyskali dopiero pod koniec pierwszej kwarty, wychodząc na prowadzenie 23:19.
     W drugiej kwarcie elblążanie utrzymywali kilkupunktową przewagę, udało się im „odjechać” rywalom dopiero w kolejnej części meczu. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Paweł Budziński, który przy pomocy kolegów z drużyny doprowadził do wyniku 63:51.
     Zawodnicy z Prabut się jednak nie załamali i do końca spotkania starali się grać mocno w obronie i skutecznie w ataku. W 36. minucie dzięki kilku kontrom zmniejszyli przewagę elblążan do zaledwie jednego punktu, ale na więcej nie starczyło im jednak sił. Końcówka meczu należała do Truso. Najpierw za trzy trafił Budziński, cztery punkty w ostatnich akcjach dołożył Jarosław Jakubów i trzecie zwycięstwo Truso w trzecim meczu III ligi w tym sezonie stało się faktem.

Truso Elbląg – Gryf Prabuty 81:74 (23-19, 18-17, 22-17, 18-21)

Truso: Budziński 25, Jakubów 23, Prokurat 15, Pożarycki 7, Giebień 5, Tuński 4, Zalewski 2, Gliński, Jastrzębski, Sokalski, Kopycki, Pawlak.