Trzecie miejsce elbląskich hokeistów

Elbląg, Trzecie miejsce elbląskich hokeistów

Hokeiści z Elbląga zdobyli trzecie miejsce na VI Turnieju Mistrzowie Białego Orlika 2018 na Zimowym Narodowym, który odbył się 6 marca na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. W dogrywce zawodnicy z Elbląga wywalczyli trzecie miejsce.

W turnieju wzięły udział łącznie 24 drużyny z całej Polski. Zawodnicy mieli do pokonania cztery przeszkody do przeskoczenia, przejazd pod poprzeczką, dwie “beczółki”, slalom, zatrzymanie po krążek i sprint. Każda drużyna składała się z pięciu zawodników plus jeden zapasowy. Decydował czas pokonania przeszkód oraz precyzja (za każdy błąd doliczane były karne części sekundy czasu). To bardzo prestiżowa impreza ogólnopolska w której biorą udział udział zawodnicy trenujący różne dyscypliny sportowe związane z jazdą na łyżwach. Konkurencja była bardzo duża, a emocje ogromne. W dogrywce zawodnicy z Elbląga wywalczyli trzecie miejsce. Organizatorem turnieju było stowarzyszenie Sport7 Mariusza Czerkawskiego.

W skład drużyny, która stanęła na podium weszli:
       Maja Brzezińska
       Olga Jaskulska
       Kacper Wocial
       Nikodem Kęska
       Jakub Wocial
       Turniej był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. W turnieju wzięła udział też drużyna “młodsza” uzupełniona zawodnikami z rocznika 2009 i 2010, która zajęła miejsce dziesiąte.