UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Trzy, dwa, jeden... Bieg Piekarczyka czas zacząć

 
Elbląg, Start Biegu Piekarczyka już w niedzielę o godz. 11
Start Biegu Piekarczyka już w niedzielę o godz. 11 (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Już tylko godziny dzielą nas od startu największej imprezy biegowej w Elblągu i okolicach. W niedzielę o godz. 11 na trasę Biegu Piekarczyka ruszy 800 osób, to nowy frekwencyjny rekord. Biuro zawodów rozpoczyna swoją pracę już w sobotę o godz. 16.

Jeśli nie chcecie stać w kolejce po odbiór pakietu startowego tuż przed biegiem, przyjdźcie w sobotę w godz. 16-19 do biura zawodów, które mieści się w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej (tuż przy wejściu do budynku). Zaoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów przed startem. W niedzielę biuro zawodów przeniesie się na boisko szkolne przy I Liceum Ogólnokształcącym (niedaleko startu). Będzie czynne w godz. 8-10:30.
      
       Co jeszcze warto wiedzieć o Biegu Piekarczyka?
      
1. Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego za innego biegacza. W tym celu należy dostarczyć do biura zawodów ksero dowodu osobistego osoby startującej w Biegu Piekarczyka, upoważnienie na wydanie pakietu oraz oświadczenia o stanie zdrowia wypełnione i podpisane przez uczestnika biegu. Druk oświadczenia można pobrać tutaj.
       2. Rzeczy osobiste, kurtka, bluza, buty na zmianę, klucze od samochodu i mieszkania, dokumenty, telefon lub nawigacja samochodowa - pozostaw swoje rzeczy w depozycie zorganizowanym specjalnie dla uczestników Biegu Piekarczyka. Depozyt będzie funkcjonował w budynku I LO przy biurze zawodów, drogę do depozytu wskażą Tobie przedstawiciele organizatora. Zobacz mapkę, którą publikujemy przy artykule.
       3. Trasa IX Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów. W porównaniu z poprzednią edycją, zawodnicy przebiegną w odwrotnym kierunku. Biegacze rozpoczną rywalizację na ulicy Stoczniowej, nieopodal Bramy Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską , Browarną, rondo, Robotniczą , Pocztową, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Rzeźnicką – Mostem Wysokim, Wybrzeża Gdańskiego, Studzienną – Mostem Niskim, Wodną, Rybacką, Stary Rynek, pod Bramą Targową, aż do mety mieszczącej się na ul. Stoczniowej. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.  

  Elbląg, (graf. MOSiR)
(graf. MOSiR)


       4. W niedzielę w godzinach 8-10 wystąpią utrudnienia w ruchu na Starym Mieście, zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice Stoczniowa oraz Ofiar Sprawy Elbląskiej. Zaś od godziny 10 do 15 nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu ze Starego Miasta. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Pocztowa w kierunku południowym. W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Więcej tutaj.
       5. W Biegu Piekarczyk wystartuje czterech pacemakerów ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni. Będą prowadzić grupy chętnych biegaczy na czas 50, 55, 60 i 70 minut. Będą ubrani w zielone "żarówiaste" koszulki z określonym czasem, będą też mieli odpowiednio oznaczone baloniki.
       6. Przyjeżdżasz na bieg samochodem i nie wiesz, gdzie go zostawić? Najlepiej zaparkować na placu przy ul. Warszawskiej (tak zwany plac cyrkowy, gdzie odbywają się m.in. Dni Elbląga)
      
       Program Biegu Piekarczyka (niedziela 4, czerwca)
       Mini Bieg Piekarczyka – EDURO KID
       8:00 Otwarcie biura zawodów – wydawanie kart startowych 8:40 Zakończenie wydawania kart startowych (zapisy już są zakończone)
       8:45 Otwarcie zawodów.
       8:50 Start biegu dzieci 14-15 lat (1000 m.)
       9:00 Start biegu dzieci 12-13 lat (600 m.)
       9:10 Start biegu dzieci 9-10-11 lat (300 m.) 9:20 Start biegu dzieci 7-8 lat (200 m.) 9:30 Start biegu dzieci 5-6 lat (200 m.) 9:40 Start biegu dzieci z rodzicami lub samodzielnie 3-4 lata (100 m.) 9:50 Start biegu dzieci z rodzicami 0-2 lata (50 m.) 10:00 Start biegu rodzice (razem w parach – chwyt za rękę) (100 m.)
       10:15 Losowanie trzech nagród wśród wszystkich dzieci biorących udział w zawodach.
       10:45 Zakończenie zawodów
      
       Bieg Główny Piekarczyka na 10km (2 pętle po 5 km) – bieg kobiet i mężczyzn
       08:00 – 10:30 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów)
       11:00 – Główny Bieg Piekarczyka na 10km (2 pętle po 5 km.) – bieg kobiet i mężczyzn
       12:30 – zamknięcie trasy
       13:00 – Ceremonia wręczenia nagród w biegu głównym
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Biegu Piekarczyka
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama