Wybory 2018

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

Trzy punkty Orła (siatkówka)

Elbląg, Trzy punkty Orła (siatkówka)

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom siatkarki Orła pokonując w trzech setach Libero Starogard Gdański na własnym terenie. Dzięki tej wygranej elblążanki awansowały na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Podopieczne Andrzeja Jewniewicza, po zwycięstwie nad Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Polic chciały kontynuować dobrą passę i wygrać pierwsze spotkanie na własnym terenie. Z kolei drużyna ze Starogardu nie zdobyła jeszcze w tym sezonie ani jednego punktu i w czterech spotkaniach zdołała wygrać tylko trzy sety.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, które wyszły na prowadzenie 8:5. Gospodynie starały się doprowadzić do wyrównania, jednak przez długi okres seta przegrywały dwoma-trzema punktami (13:15; 17:19). Dopiero w końcówce udało się zremisować i wyjść na prowadzenie, dzięki czemu set zakończył się wygraną 25:21. Druga partia miała podobny przebieg, z tym że to Orzeł minimalnie prowadził, a rywalki musiały gonić wynik. Lepsze jednak okazały się gospodynie, które zakończyły seta na swoją korzyść (25:22). Trzecia partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia miejscowych, które w zasadzie w żaden sposób nie było zagrożone (5:0; 18:10). Elblążanki świetnie radziły sobie w bloku i w tym elemencie napsuły dużo krwi siatkarkom ze Starogardu. Gdy Orzeł prowadził już 21:11 trener postanowił dać pograć wszystkim zawodniczkom. Mimo błędów udało się doprowadzić seta do końca i wygrać cały mecz 3:0.

Andrzej Jewniewicz - Zagraliśmy dużo słabiej niż w Policach. Wydaje mi się, że dziewczyny były bardzo spięte, przy dużej ilości publiczności. Jestem zadowolony z wyniku, a jeśli chodzi o grę to z bloku, bo w tym elemencie zdobyliśmy dwadzieścia punktów. Bardzo cieszy zwycięstwo za trzy punkty. Kibicom mogły podobać się akcje Weroniki Wołodko z Katarzyną Szostak. Wiemy, że dużo musimy pracować nad zagrywka, bo tylko niektóre dziewczyny grają trudną i celną. Dziś zagraliśmy też słabiej w przyjęciu. Poza tym, musimy wzmocnić psychikę zawodniczek, bo z boku można było odnieść wrażenie, że są ociężałe i stremowane i momentami bały się grać. Ważne jest zwycięstwo za trzy punkty bez straty seta. Na styl przyjdzie jeszcze czas.

E.Leclerc Orzeł Elbląg - UKS Libero Starogard Gdański 3:0 (25:21; 25:22; 25:19)
     Orzeł: Wołodko, Frąszczak, Szostak, Waszak, Szczygłowska, Tchórzewska, Fota (l), Wąsik, Pik, Wójcicka, Kaczmarczyk, Markowicz.

Kolejne spotkanie Orzeł zagra 8 listopada na wyjeździe z AP Czarni Słupsk.

• brawo orzeł!!!
    3 1
    (2014-10-26)
  • Brawo dla zawodniczek i trenerów za zwycięstwo i 3 punkty. Na styl gry pracujcie na treningach i efekt przyjdzie!Ale mnie najbardziej się podobało to, że było tylu kibiców dopingujących nasz zespół. No i czapka z głowy dla osoby, która zorganizowała tak fajną grupkę dzieci żywiołowo dopingujących Orzełki!Atmosfera i kibice na meczu rewelacja!Dziewczyny macie dla kogo grać. DWŻ