Udany debiut Truso (piłka ręczna)

W miniony weekend nowy sezon zainaugurowali II-ligowi piłkarze ręczni. W tym roku nasze miasto reprezentować będą dwa zespoły: Techtrans Darad oraz debiutujące w tych rozgrywkach Truso. Obie ekipy w pierwszej kolejce zdobyły komplet punktów.

Truso Elbląg - Kasztelan Sierpc 24:23 (16:11)
      Truso: Humla, Pietrucin, Stankiewicz - Legan 2, Korzeniowski 4, Kozik, Sieńkowski 5, Wasilewski, Kaczkowski, Makowski 2, Kancelarczyk 8, Ostachowski 1, Dukszto 2, Kulik.

Od zwycięstwa rozpoczęli debiut w rozgrywkach II ligi szczypiorniści Truso Elbląg. Podopieczni Andrzeja Rusznickiego pokonali we własnej hali spadkowicza z I ligi Kasztelana Sierpc 24:23 i na pewno ten wynik można uznać za niespodziankę pierwszej kolejki. Od pierwszego gwizdka sędziego Truso rozpoczęło mecz z wielkim animuszem i zaangażowaniem, a co najważniejsze debiutanci nie przestraszyli się bardziej doświadczonych i rutynowanych rywali. Taka gra sprawiła, że zespół trenera Rusznickiego od razu wyszedł na prowadzenie utrzymując 1-2 bramkową przewagę. W końcówce pierwszej odsłony elblążanie jeszcze bardziej przycisnęli dzięki czemu na przerwę schodzili z przewagą pięciu bramek.
     Po zmianie stron gospodarze zagrali jeszcze lepiej i skuteczniej przez co w ciągu dziesięciu minut zdobyli sześć bramek nie tracąc żadnej i w 40 min. prowadzili już 22:11. Niestety końcówka meczu to już zdecydowana przewaga przyjezdnych, którzy chyba zbyt mocno zlekceważyli rywali i teraz gorączkowo zaczęli odrabiać straty. Jednak ich szybkie i skuteczne ataki sprawiły jedynie, że Kasztelan zdołał zniwelować straty do jednej bramki ale o remisie albo wygranej nie było już mowy.

BKPR Bydgoszcz - Techtrans Darad Elbląg 16:27 (5:17)
      Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik, Kozik - Minkiewicz 3, Roszkowski 5, Laskowski, Stypułkowski 4, T. Janowicz, Ł. Janowicz, Januszewski 5, Długosz 2, Lenarczyk 5, Dąbrowski 3.

Aspirujący do awansu do I ligi szczypiorniści Techtransu Darad bez większych problemów pokonali na inaugurację ligi BKPR Bydgoszcz 27:16. Od pierwszej do ostatniej minuty tego meczu poczynania na parkiecie kontrolowali piłkarze ręczni z Elbląga. Drugi zespół ubiegłego sezonu od początku ruszył do zdecydowanych ataków co szybko przyniosło efekt bramkowy. W 5 min. Techtrans prowadził 3:1, a niespełna dziesięć minut później ich przewaga wzrosła do sześciu bramek. Losy meczu praktycznie przesądziły się w pierwszej odsłonie, która przyjezdni wygrali różnicą aż dwunastu bramek. Po zmianie stron elblążanie kontrolowali już przebieg gry na boisku skutecznie broniąc dostępu do własnej bramki. W tym czasie bardzo często na parkiecie przebywali rezerwowi Techtransu, którzy spisali się nie gorzej niż ich koledzy z pierwszego składu. Ostatecznie mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem gości, którzy zrobili pierwszy krok w walce o awans.

Komplet wyników 1. kolejki: AZS Politechnika Gdańsk - SMS II Gdańsk 24:19, KS Żukowo - Cuiavia Inowrocław 25:28, Legia Chełmża - Hetman Gniew 30:31, MKS Brodnica - Sokół Kościerzyna 18:35, BKPR Bydgoszcz - Techtrans Darad Elbląg 16:27, Truso Elbląg - Kasztelan Sierpc 24:23. Pauzowała: Cartusia Kartuzy.