W czubie bez zmian (A-klasa)

Zarówno lider Zalew Batorowo, jak i wicelider rozgrywek A-klasy Granica Zagaje wygrały swoje mecze po 2:0, przez co nie zaszły zmiany w górnej części tabeli. Natomiast coraz lepiej radzą sobie piłkarze GLKS Gronowo Elbląskie, którzy tym razem pokonali Antares Zajezierze 2:1.

Osiemnasta kolejka nie przyniosła nam zmian w górnej części tabeli. Kolejne trzy punkty zdobył prowadzący Zalew Batorowo, który tym razem pokonał na własnym boisku 2:0 LZS Smolajny. Taki sam rezultat osiągnął wicelider Granica Zagaje w meczu z Mlexerem Elbląg. W pierwszej połowie notowaliśmy wynik remisowy, choć znaczną przewagą osiągnęli elblążanie. Stworzyli nawet kilka groźnych sytuacji, jednak żadnej nie wykorzystali. Warto dodać, że mecz ten rozgrywany był w bardo trudnych warunkach, a na niemal całym boisku zamiast trawy było błoto. W drugiej połowie elblążanie postawili wszystko na jedną kartę, przez co nadziali się na dwa kontrataki gości zakończone bramkami. Wynik 2:0 dla Granicy nie odzwierciedla jednak przebiegu gry na boisku.
     Coraz lepiej spisują się natomiast piłkarze GLKS Gronowo Elbląskie, których przed rundą wiosenną niektórzy stawiali w gronie spadkowiczów. Zespół z Gronowa w drugiej rundzie spisuję się bardzo dobrze. Tym razem pokonał na wyjeździe 2:1 Antares Zajezierze i ma już tyle samo punktów, co dwunasty w tabeli Piast Wilczęta.
     Na uwagę zasługuje także wygrana ostatnich w tabeli Czarnych Małdyty z Warmiakiem Wojciechy.

Komplet wyników 18. kolejki: GLKS Miłakowo - Gmina Braniewo 3:0, Polonia II Pasłęk - Victoria Rychliki 3:2, Antares Zajezierze - GLKS Gronowo Elbląskie 1:2, Czarni Małdyty - Warmiak Wojciechy 1:0, Zalew Frombork - Piast Wilczęta 5:3, Zalew Batorowo - LZS Smolajny 2:0, Mlexer Elbląg - Granica Zagaje 0:2.