W drodze na igrzyska?

Elbląg, Przemysław Rojek zdobył 2 medale na zawodach młodych kajakarzy
Przemysław Rojek zdobył 2 medale na zawodach młodych kajakarzy (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Z Turnieju Nadziei Olimpijskich w Bratysławie Przemysław Rojek wraca z dwoma medalami. Elblążanin wywalczył brązowe krążki w kajakarskiej dwójce na dystansie 1000 m oraz czwórce na dystansie 500 m.

W Turnieju Nadziei Olimpijskich w Bratysławie brało udział kilkuset najlepiej „rokujących” kajakarzy z 36 państw. Elbląg na tych zawodach „reprezentowali” Przemysław Rojek, Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski oraz Paweł Krause z Olimpii Elbląg.

Start w Bratysławie był szczególnie udany dla Przemysława Rojka. Elblążanin w parze z Wojciechem Pilarzem zdobyli brąz w konkurencji kajakarskich dwójek na dystansie 1000 metrów w swojej kategorii wiekowej. W finale dystans zawodów pokonali w czasie 3:32:300 minuty. Do złota zabrakło 1,860 sekundy. Na tym samym dystansie na szóstym miejscu uplasowała się druga polska para: Adrian Zychowicz i Wiktor Leszczyński. Kolejny brąz Przemysław Rojek zdobył w czwórce na dystansie 500 m. osada w składzie Przemysław Rojek, Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński oraz Marcin Nowacki w finale uzyskali czas 1:29:68 min. Pierwsi na mecie Niemcy mieli 2,54 sek. przewagi.

Przemysław Rojek startował też w K1 na dystansie 1000 m, gdzie uplasował się na 8. miejscu w finale B w kategorii 17-latków. W tej samej konkurencji, tylko w kategorii do 16 lat, Gabriel Gładykowski zajął siódme miejsce w finale B. Warto zwrócić też uwagę na sukces „elbląskiej” dwójki w kategorii wiekowej 15-16 lat na dystansie 1000 m. Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski uplasowali się na ósmym miejscu w finale B. Na 7. miejscu w finale B w czwórce na dystansie 500 m. sklasyfikowano drugą polską osadę w składzie Gabriel Gładykowski, Igor Komorowski, Antoni Łapczyński, Adam Zychowicz.

Zawodnicy elbląskiej Olimpii są nastolatkami. Szanse na ich strat w igrzyskach w Tokio są minimalne. Ale już w Paryżu w 2024 r. kto wie?