Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

W ESK Nestora benefis pięściarza i lekarza

 
Elbląg, W ESK Nestora benefis pięściarza i lekarza fot. UM Elbląg
Rek

Elbląski Sportowy Klub Nestora zorganizował benefis Wiesława Budzińskiego i dr Zdzisława Rogacewicza. Obaj są członkami stowarzyszenia skupiającego byłych sportowców, działaczy, trenerów elbląskich klubów po 60. roku życia.

Od dziesięcioleci związani sportowo i zawodowo z Elblągiem, w tych dniach skończyli 80 lat. W gościnnych progach CSE Światowid honory gospodarzy pełnili Helena Pilejczyk i Marian Kulesza kierownictwo ESK Nestora, a w przekazanej zebranym laudacji nakreślono wyraziście sylwetki obu beneficjentów podkreślając ich szczególny wkład w rozwój elbląskiego sportu. W uroczystości udział wziął wiceprezydent Marek Pruszak.
     Wiesław Budziński w latach 1946 - 1956, boksował w barwach Stali i Turbiny. Stoczył w tym czasie 198 walk z których zaledwie 12 przegrał. Dwukrotny medalista mistrzostw Polski, wielokrotny mistrz Wybrzeża był członkiem kadry narodowej prowadzonej przez legendarnego Feliksa Stamma. Po zakończeniu czynnej bokserskiej przygody Budziński przekazywał wiedzę praktyczną swoim następcom w klubie Start. I tu ma znakomity dorobek, bo wyszkolił między innymi mistrzów Polski - Jacka Bielskiego, ostatniego polskiego Mistrza Europy z roku 1993, Mariusza Gortata, Zdzisława Adamczyka, Janusza Dymiszkiewicza czy Marka Migdalskiego. Dziś Wiesław Budziński jest Honorowym Prezesem UKS Kontra i już pięciokrotnie patronował międzynarodowym turniejom bokserskim swego imienia.
     Z kolei jubilat dr Zdzisław Rogacewicz od roku 1963, a więc już 50 lat prowadzi przychodnię sportową w Elblągu. Z chwilą, gdy powstało województwo elbląskie wzrosła ranga poradni, która uzyskała miano wojewódzkiej. Pracowało w niej trzech lekarzy i żaden nie narzekał na brak zajęcia. Zdzisław Rogacewicz otrzymał też powołanie na członka Komisji Lekarskiej Polskiego Związku Piłki Nożnej, pełnił również te obowiązki w komisji Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Zakres zadań obejmował między innymi uczestnictwo lekarza w zgrupowaniach kadr narodowych i opiekę medyczną podczas zawodów kadr w kraju i zagranicą. Najwięcej pracy było w Elblągu, dane mu było przeżyć wiele znakomitych wydarzeń sportowych nie tylko piłce nożnej, ale także łyżwiarstwie, piłce ręcznej, zapasach i podnoszeniu ciężarów z udziałem sportowców z Elbląga. Obecnie jestem jedynym lekarzem sportowym w elbląskiej przychodni sportowej na ul. Królewieckiej. Tu zawsze panuje tłok. Pacjenci Zdzisława to nie tylko sportowcy z Elbląga. Przyjeżdżają po porady i na badania z Pasłęka, Sztumu, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, a także z rejonu Olsztyna. Każdego dnia poradnia przyjmuje od 20 do 30 sportowców. Poza pracą w przychodni Zdzisław służy im pomocą, gdy doznają urazów na arenach sportowych. Nic więc dziwnego w tym, że jest ceniony nie tylko w elbląskim środowisku sportowym.
     
     Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha przyznała dr Zdzisławowi Rogacewiczowi Złotą Odznakę Za Zasługi dla Sportu, Rada Miasta Elbląga uhonorowała obu beneficjentów Medalami Za Zasługi dla Elbląga, a wyróżnienia wręczali Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga w towarzystwie Antoniego Czyżyka, wiceprzewodniczącego Rady Miasta.
     Były też okolicznościowe grawertony, souveniry i kwiaty od Departamentu Sportu UM, UKS Kontry i kolegów z sekcji boksu i działaczy ESK Nestora. Wzruszeni beneficjenci dziękowali za zorganizowanie uroczystego spotkania, przyznane odznaczenia, a finałem imprezy było odśpiewane przez zebranych gromkie sto lat, efektowny tort dzielony przez beneficjentów i tradycyjna lampka szampana.

ESK Nestora
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM