UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

W sportach zespołowych zgrzyta, miasto wykłada 600 tysięcy

 
Elbląg, W sportach zespołowych zgrzyta, miasto wykłada 600 tysięcy
Co z przyszłością piłki ręcznej w Elblągu? (fot. AD, archiwum portEl.pl_

Wójcik Meble nie przystąpił do rozgrywek ekstraklasy, zagra w I lidze. Między prezydentem a Kram Startem Elbląg iskrzy w sprawie finansowego wsparcia klubu. A w budżecie miasta znalazło się właśnie 600 tysięcy złotych na dotacje na sporty zespołowe.

Na początku czerwca było już wiadomo, że szczypiorniści Meble Wójcik Elbląg w przyszłym sezonie zagrają na drugim szczeblu rozgrywek. Zespół wycofał się z Superligi, m. in z powodu niezgromadzenia odpowiednich środków finansowych. Potrzebne były 2 mln zł, zespół miał problemy, aby nawet zorganizować budżet na I ligę. Ostatecznie się udało i w nowym sezonie w barwach Wójcika zagrają m.in. byli juniorzy Truso pod wodzą Grzegorza Czapli.
     Trzy dni temu dramatyczny apel o 200 tys. zł wystosował do prezydenta zarząd Startu Elbląg. Gdy tej kwoty nie uda się zebrać, możliwe jest wycofanie zespołu z gry w Superlidze.
     Tymczasem 3 lipca w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o konkursie na „wspieranie szkolenia sportowego w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, piłce nożnej mężczyzn oraz we współzawodnictwie sportowym w kategorii wiekowej senior”. Taka treść ogłoszenia wskazuje, że o pieniądze (w sumie do podziału 600 tys. zł) będą mogły się ubiegać: Olimpia, Concordia, Kram Start i Meble Wójcik. Skąd wzięły się dodatkowe środki?
     - 400 tys. zł zostały przesunięte z działu promocja miasta poprzez sport, 200 tys. zł to z kolei tzw. „wolne środki” - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
     Przypomnijmy, że wyżej wymienione kluby już w tym roku dostały pieniądze na szkolenie i udział we współzawodnictwie sportowym na poziomie seniorskim. W sumie na ten cel miasto przekazało 1 milion 50 tysięcy złotych.
     Wnioski o pieniądze w najnowszym konkursie klubu mogą składać do 24 lipca. Dzień później nastąpi otwarcie ofert i okaże się, kto ma jakie potrzeby. 27 lipca powinniśmy poznać kwoty dofinansowania poszczególnych zespołów.
     Ile z tej puli dostanie Start Elbląg, jeśli wystartuje w konkursie? W ciągu ostatnich dni stosunki na linii prezydent – klub bardzo się ochłodziły. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na jedno z kryterium przyznawania ofert: dotychczasowa współpraca podmiotu z samorządem, innymi instytucjami publicznymi, w tym rzetelność i terminowość wykonywania i rozliczania zadań.
     Warto też zwrócić uwagę, że miasto chce sfinansować nawet 80 proc. kosztów zadania. Każdy klub startują w tym konkursie musi mieć tylko 5 proc. pieniędzy na wkład własny, pozostałe 15 proc może zapewnić tzw. „wkładem osobowym”.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • To po co te awantury??? Stracili wszyscy na tym. Smród na całą Polskę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Wielki Elbląg.(2018-07-06)
 • Kiełbasa wyborcza Wróblewski? Po co Ci to było. Na walnym Startu twój człowiek mówił jedno, na drugi dzień wyszło co innego. Czyżbyśmy chcieli zaorać 50 lat tradycji i rozpocząć nową futsalową
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 5
  (2018-07-06)
 • Tak, tak, tak niedojdy zaorać, żadna stacja telewizyjna nie chce tej patologii pokazywać. Futsal, Concordia, to jest to, dynamika, technika to się dopiero ogląda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 12
  (2018-07-06)
 • Dlaczego sponsorzy zmniejszyli swoje świadczenia w porównaniu z rokiem 2017 o 650tys. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  nijmegen(2018-07-06)
 • W Elblągu tylko Start, Olimpia, panczeny i młodzież. Jak już znajdzie się wizjoner i zmieni to miasto w bardziej zamożne to można będzie myśleć o innych sportach. Concordia seniorska musi to zrozumieć. Wróblewski aut, to podstawa, tak złego podejścia do sportu nie wykazywał żaden prezydent.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  (2018-07-06)
 • Co to za pytanie? Bo gorzej biznes szedł, bo ktoś się wycofał, bo zainwestował w coś innego. Nie oznacza to, że trzeba to teraz politycznie zaorać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2018-07-06)
 • Powinien większą część dostać Wójcik teraz nazywa się chyba Truso Elbląg to oni zrobili budżet i grają nasza elbląską młodzieżą w I lidze ,brak długów i dobra praca powinna przełożyć się w % dotacji. Od początku roku przez to że była spółka akcyjną miasto nie mogło pomóc im w takim stosunku jak Startowi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  Egg(2018-07-06)
 • Energa wycofała się, bo jest zadyma z tym, kto i jak ma ocieplać miasto. Do tej pory robiła to Energa, ale władze miasta chcą zorganizować inne dojścia ciepła dla miasta i firma wycofała się z wkładu w klub. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2018-07-06)
 • Ta spółka akcyjna, spółka z o o, stowarzyszenie to jedna ściema. Żyjemy w państwie prawa, które zawsze można objeść jak jest dobra wola. Słyszał prezydenta i dotacje dla Wójcika w kwocie 400?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2018-07-06)
 • Bardzo ciekawa data publikacja artykułu. Bardzo. Na 2 godziny przed sesją. Nic z tego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  hd(2018-07-06)
 • Tu chyba wszystkie strony konfliktu z dyplomacją są na bakier :) Chociaż od trzech dni można się było z tym zapoznać na biuletynie naparzanka z jednej i drugiej strony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2018-07-06)
 • Ciekawe kto zasiada w komisji ?;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-07-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Balon Foliowy Cyfra "6" Czerwona 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "5" Animaloons 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "2" Czerwona 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "2" Megaloons 102 cm