Wielkie bieganie w Parku Modrzewie (biegi sztafetowe)

Elbląg, Wielkie bieganie w Parku Modrzewie (biegi sztafetowe)
(fot. Paweł Serocki)

Sprawdziły się prognozy co do masowego udziału w biegach sztafetowych, jakie odbyły się dziś (4 października) na polanach Parku Modrzewie. W rywalizacji uczestniczyło w roli startujących, arbitrów, opiekunów i kibiców ok. 2000 osób.

W XXII Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowało po 13 reprezentacji szkół podstawowych z Elbląga. Na dystansie 10 x 600 m w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła SP 11 przed SP 18 i SP 16, a wśród chłopców najlepsza była sztafeta SP 18, która wyprzedziła SP 6 i SP 12.
     Na tym samym dystansie walczyły sztafety ze szkół podstawowych z powiatu elbląskiego. Z 17 drużyn dziewcząt najszybciej trasę pokonała SP z Zielonki Pasłęckiej przed SP Rogajny i SP Jegłownik. W konkurencji 18 sztafet chłopców triumfowała SP Młynary przed SP 3 Pasłęk i SP Rogajny.
     W IX Gimnazjadzie z siedmiu reprezentacji dziewcząt dystans 10 x 600 m pierwsze pokonało Gimnazjum nr 5, wyprzedzając Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1. Elbląscy gimnazjaliści mieli do pokonania dystans 10 x 800 m. W konkurencji ośmiu ekip najlepsza formę zademonstrowało Gimnazjum nr 2 przed Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 1.
     Na takich samych dystansach walczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z dziewięciu gimnazjów z powiatu elbląskiego. Miejsca na podium zajęły: dziewczęta - Gimnazjum Młynary przed Gimnazjum Stankowo i Gimnazjum nr 2 Pasłęk; chłopcy - Gimnazjum Młynary przed Gimnazjum Dobry i Gimnazjum Rychliki.
     Rozegrano także sztafetowe biegi przełajowe w ramach Licealiady. Z 13 reprezentacji dziewcząt, które biegły na dystansie 5 x 600 m, najlepsze było IV LO z Elbląga przed ZS Pasłęk i II LO Elbląg. Z 14 drużyn chłopców zwyciężył ZS Pasłęk przed IV LO Elbląg i ZSiT Pasłęk.
     - Dopisała nam pogoda i frekwencja - mówi Janusz Krasowski z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu, organizatora biegów. - W biegach startowało 1150 osób, którym towarzyszyło 80 opiekunów. Trasy przygotowało 20 osób, a przebieg zawodów obserwowało 20 sędziów. Nie zawiedli kibice z okolicznych osiedli i szkół. Oprócz nas tę gigantyczną imprezę przygotowywali działacze z Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Za pomoc dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika, która udostępniła uczestnikom biegów sztafetowych szatnie i przebieralnie.