Wikingowie zagrali ze Stoczniowcami (hokej)

Elbląg, Wikingowie zagrali ze Stoczniowcami (hokej)

W ostatni dzień wakacji (31 sierpnia) troje Wikingów w składzie – Julian Majer, Adrian Milewski i Jakub Wala występowali w barwach Stoczniowca Gdańsk podczas kolejnego sparingu przed rozpoczęciem sezonu hokejowego 2015/2016.

Przeciwnikiem młodzika była złota drużyna w sezonie 2014/2015 z Polskiej Ligi Hokeja Kobiet – GKS Stoczniowiec.
       Pierwsze minuty meczu należały do złotych hokeistek i to one dyktowały tempo tej części spotkania. Swoją przewagę potwierdziły zdobytą bramką. Wszystko wskazywało na to, że bardziej doświadczone mistrzynie w krótkim czasie dołożą jeszcze kilka bramek, ale jak to w hokeju bywa, wszystko może się zdarzyć, bo pamiętajmy bramki są dwie, a krążek tylko jeden. Chłopcy po straconej bramce otrząsnęli się i wykorzystali nieuwagę swoich przeciwniczek wyprowadzając szybką kontrę. Pierwszą bramkę dla młodzika zdobył po idealnym podaniu na linię czerwoną i zgubieniu za sobą obrońców przeciwnika zawodnik z naszego klubu – Jakub Wala. W całym meczu Kuba zdobył dwie bramki, a przy jednej asystował. Chłopcy z minuty na minutę grali coraz pewniej i uzyskali widoczną przewagę nad swoimi bardziej utytułowanymi rywalkami. Mecze zakończył się wynikiem 10:5.
       Dla naszej pozostałej dwójki hokeistów Juliana i Adriana był to pierwszy od końca marca kontakt z lodowiskiem. Po tak długiej przerwie brakowało może im troszkę sił i pewności siebie, ale nie brakowało woli walki i ambicji.

UKS Wikingowie

• Ciekawe kiedy nasze lodowisko ruszy. .. szkoła się wczoraj zaczęła a urzędasy nawet nie myślą o mrożeniu lodowiska. Zapraszamy dzieci i wnuki dyrektora departamentu sportu do klubów trenujących sporty zimowe to może lodowisko będzie tuszać we wrześniu a nie w połowie października gdy inne polskie kluby już dawno trenują.
  • Kto widział, ten wie, że z kilku dzieciaków mogą być za parę lat naprawdę nieźli gracze zawodowi. Ale niestety chłopaki najzwyklej w świecie marnują się w tym mieście i całkiem możliwe, że ich kariera zakończy się tylko na graniu amatorskim na krytym lodowisku dostępnym z wielką łaską przez 5 miesięcy w roku.
  • Nasze lodowisko ma aparaturę mrożącą w opłakanym stanie. Może zdechnąć w każdej chwili i nie będzie zajęć na lodzie, a kluby ??? Kogo to obchodzi w tym mieście, dali nam nowy basen, stawiają na płycie lodowiska stoły do pingla i kosze, czego Wy ludzie jeszcze chcecie od tych umęczonych uniżonych sługów społeczeństwa !!! Idźcie kopać piłkę i dajcie żyć!!!