Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspomogli bezdomne zwierzęta

 
Elbląg, Wspomogli bezdomne zwierzęta fot. nadesłana
Rek

W Sierpinie odbył się Offroadowy Rajd, w którym wzięło udział ponad 40 załóg, w tym liczna reprezentacja kobiet. Miał on charakter akcji charytatywnej, w ramach której poza uhonorowaniem kobiet uczestnicy ofiarowali karmę dla zwierząt. Adresatem zbiórki karmy byli podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Impreza została zrealizowana w dwóch etapach. W pierwszym etapie przygotowano konkurencje survivalowo – sportowe. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy topografii. Załogi miały możliwość wykazać się również swoją siłą w konkurencji przeciągania liny oraz umiejętnościami strzelania z replik ASG. W drugim etapie pojazdy pokonały przygotowaną trasę, która miała charakter przygody. Organizatorzy dołożyli starań, by kierowcy poza sprawdzeniem swoich umiejętności technicznych mieli możliwość podziwiania uroków Wysoczyzny Elbląskiej i jej okolic.
     W ocenie organizatorów osiągnięto zakładane cele. Bezinteresowność uczestników okazała się duża. Zebrano kilkaset kilogramów karmy, co było miłym zaskoczeniem dla organizatorów. Pozwoliło to wesprzeć dodatkowo podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku.
     Poza szczytnym celem Rajdu, wprowadzono element rywalizacji. Kierowcy musieli wykazać się nienaganną techniką jazdy oraz dobrą znajomością topografii. Najlepsze załogi zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi i nagrodzone brawami.
     
     Najlepsze załogi zajęły:

     1.miejsce załoga nr 8 – kierowca Paweł Martyniak (Malbork)
     2. miejsce załoga nr 23 – kierowca Paweł Kujawski (Elbląg)
     3. miejsce załoga nr 37 – kierowca Bartosz Kamiński (Gdańsk)
     
     Ponadto wyróżniono załogi w kategoriach:
     Najbardziej Hardcor’owa Kobieta – załoga nr 43 Anna Lisak (Ogrodniki)
     Najpiękniejsze Oczy – załoga nr 3 Agata Grudzińska (Elbląg)
     Najwięcej Kobiet w Załodze – załoga nr 34
     Największy Cwaniak – Człowiek od Kompresora
     Najbardziej Przyjazna Załoga – załoga nr 28 (2 psy w załodze)
     
     Była też chwila relaksu. Rozmowy i wspomnienia z Rajdu uprzyjemniły ciepła grochówka i herbata. Chwila przerwy przydała się uczestnikom przed ostatnim etapem niedzielnej przygody, czyli powrotem do swoich domów. Charytatywny charakter imprezy spowodował, że bez pomocy ludzi dobrej woli Rajd nie mógłby mieć właściwej oprawy. Dziękujemy w imieniu potrzebujących zwierząt.
     Organizatorami imprezy byli: Offroadowy Elbląg, Liga Obrony Kraju Koło „Łaziki” i Grupa Elbląg.
     
Jerzy Stanecki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Ręcznik z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA