Wygrali (piłka ręczna)

Elbląg, Wygrali (piłka ręczna)

W ostatnim meczu pierwszej rundy szczypiorniści Techtransu Daradu Elbląg pokonali we własnej hali Gwardię Opole 29:27 (17:12). Elblążanie pierwszą rundę rozgrywek zakończyli z dorobkiem ośmiu punktów.

Cztery mecze i trzy zwycięstwa - taki jest bilans spotkań szczypiornistów Techtransu Daradu we własnej hali. W sobotę elblążanie po zaciętym i dość emocjonującym meczu pokonali Gwardię Opole 29:27. Zespół gości przed tym pojedynkiem plasował się na wysokim czwartym miejscu w tabeli jednak nie był upatrywany jako faworyt tego meczu. A wszystko za sprawą fatalnej postawy piłkarzy Gwardii w meczach wyjazdowych, w których zespół z Opola nie zdobył ani jednego punktu. Natomiast Techtrans znacznie lepiej spisuje się przed własną publicznością i to właśnie było kluczem do sukcesu w sobotnim spotkaniu.
     Przez pierwsze 20 minut kibice oglądali bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. W tym czasie notowaliśmy aż osiem remisów. Ostatni 9:9 miał miejsce w 20 min. Od tego momentu nastąpił zdecydowany atak elblążan, którzy trzy minuty później prowadzili już 13:10. Bardzo dobrze w tym okresie spisywał się w naszej bramce Marek Wróbel, który obronił kalka trudnych rzutów rywali. Taka postawa sprawiła, że do przerwy jeszcze bardziej wzrosła przewaga Techtransu, który po pierwszych 30 minutach prowadził 17:12.
     Druga połowa, a konkretnie jej pierwsze sześć minut nie zapowiadały tak nerwowej i zaciętej końcówki. W 36 min. gospodarze objęli najwyższe prowadzenie w tym pojedynku 21:14 i wydawało się, że mogą być już pewni zwycięstwa. Niestety wystarczyła chwila rozluźnienia, by przyjezdni znów "wrócili do gry". W 48 min. przewaga Techtransu stopniała do dwóch oczek 23:21. Ostatnie dziesięć minut to pościg szaleńczy Gwardii i, jak się później okazało, skuteczna ucieczka gospodarzy. Elblążanie do ostatniego gwizdka sędziego zdołali utrzymać dwubramkowe prowadzenie, dzięki czemu pierwszą rundę zakończyli z dorobkiem ośmiu punktów.

Techtrans Darad Elbląg - Gwardia Opole 29:27 (17:12)

Techtrans: Wróbel, Korzeniowski - Marzec 5, Roszkowski 2, Stypułkowski, Borsukowicz 3, Balawejder 4, Januszewski 1, Lenarczyk 5, Masiak, Babicki 9.
     Gwardia: Malcher, Dębski - Śmieszek 5, Matyszok 6, Baran 3, Kurowski, Jagielski 6, Raczek 3, Piech 2, Zajączkowski 2.

Komplet wyników 11. kolejki: KKKF Żukowo - Wolsztyniak Wolsztyn 24:29, Sparta Oborniki - SKS Gdańsk 25:25, Traveland Społem Olsztyn - Sokół Kościerzyna 36:23 (14:12), Gwardia Koszalin - Grunwald Poznań 29:28 (14:15), Tęcza Kościan - AZS UZ Stelmet Zielona Góra 28:24 (14:9), Techtrans Darad Elbląg - Gwardia Opole 29:27 (17:12).