Wygrany sparing Concordii z Gryfem

Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Piłkarze Concordii Elbląg mają za sobą już ósmy mecz sparingowy w obecnym okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Nadolnego pokonali na wyjeździe Gryf 2009 Tczew 4:1.

Już za niespełna miesiąc III-ligowe zespoły z Warmii i Mazur powrócą na ligowe boiska. Przed drużynami ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. Zespoły ciężko pracują by jak najlepiej przygotować się do walki o ligowe punkty. I właśnie jednym z ważniejszych elementów tych przygotowań są mecze kontrolne.
       Kolejny sparing ma za sobą elbląska Concordia, która tym razem zmierzyła się na wyjeździe z grającym w pomorskiej IV lidze Gryfem 2009 Tczew. Od początku ton grze nadawali elblążanie, którzy częściej byli przy piłce. W efekcie po 45 minutach i bramce Damiana Webera, Concordia prowadziła 1:0. W drugiej połowie elblążanie dołożyli jeszcze trzy trafienia. Bramki dla pomarańczowo-czarnych strzelali: Michał Kiełtyka, Karol Styś i Karol Kuciński. Rywale odpowiedzieli jedynie golem w ostatnich minutach, który nie miał już wpływu na wynik pojedynku.
       - Zagraliśmy przyzwoite zawody, byliśmy drużyną aktywniejszą, dłużej także utrzymywaliśmy się przy piłce - informuje Łukasz Nadolnym, trener Concordii. - Widać także poprawę w grze obronnej, a i dzisiejsza postawa w ofensywie może cieszyć. W meczu zadebiutował nowy bramkarz, któremu będziemy się przyglądali do końca tygodnia. Jeśli potwierdzi swoje umiejętności, to jest duża szansa, że pozostanie w drużynie.
       Dla Concordii mecz z Gryfem był już ósmym meczem sparingowym. Do tej pory pomarańczowo-czarni zanotowali pięć zwycięstw i trzy porażki. Najbliższy mecz kontrolny elblążanie rozegrają w sobotę 20 lutego w Gdańsku, a ich rywalem będzie lider III ligi GKS Przodkowo.

Gryf 2009 Tczew - Concordia Elbląg 1:4 (0:1)
       Bramki dla Concordii: Weber, Styś, Kiełtyka, Kuciński.
       Concordia I połowa: zawodnik testowany - Lubiejewski, Niburski, Powszuk, Miecznik, P. Pelc, Weber, Burzyński, Essomba, Tomczuk, Sieńczak. II połowa: Stupak, Lewandowski, M. Pelc, Lubiejewski, Miecznik, Szymanowski, Styś, Kiełtyka, Essomba, Weber, Kuciński, Strach.