512 918 555

Zachód słońca Zachód słońca

Wysoka wygrana Auto El (piłka nożna)

Elbląg, Wysoka wygrana Auto El (piłka nożna)

Bez wątpienia sporo niespodzianek i zaskakujących wyników przyniosła nam pierwsza kolejka rundy wiosennej Elbląskiej Ligi Miejskiej. Do największych z ich można zaliczyć wysoką wygraną Auto El z ekipą MM oraz remis trzeciej w tabeli Concordii z Pocztowcem.

W pierwszym meczu inaugurującym rundę wiosenną Auto El wręcz rozgromiło zespół MM pokonując rywali 5:0. W pierwszej części gry, mimo że oba zespoły stworzyły kilka groźnych sytuacji, bramka jednak nie padła. Dopiero w drugiej odsłonie do ataku ruszyli piłkarze Auto El i na efekty nie trzeba było długo czekać. W ciągu kilku minut zespół ten strzelił trzy bramki i stało się jasne, ze wygra to spotkanie. W końcówce Auto El "dorzuciło" jeszcze dwie bramki, w tym ostatnia piąta była bramką samobójczą.
     W drugim meczu tego dnia trzecia w tabeli Concordia zaledwie zremisowała z niżej notowanym Pocztowcem 1:1. Zespół Pocztowca szybko uzyskał prowadzenie i przez całą pierwszą połowę starał się utrzymać korzystny wynik. Natomiast gra Concordii przypominała walenie głową w mur. Dopiero na pięć minut przed końcem spotkania Concordia z rzutu karnego zdobyła bramkę ratując tym samym jeden punkt.
     Wyrównany bój natomiast toczyły ze sobą ekipy Elektrociepłowni i PKP. W pierwszej połowie niespodziewanie prowadzenie objęła drużyna PKP. Lider rozgrywek zespół EC obudził się dopiero w drugiej części gry. Najpierw doprowadził do remisu, a za moment wyszedł na prowadzenie. Z minuty na minutę wzrastała przewaga ekipy EC, która dołożyła jeszcze dwie bramki i zrobiło się 4:1. W końcówce jednak przycisnęli piłkarze PKP strzelając dwie bramki ale na wyrównanie zabrakło już czasu.
     W ostatnim meczu pierwszej kolejki Alstom pewnie pokonał Kromet 3:1. Już pierwsza połowa, po której Alstom prowadził 3:0 pokazała, który zespół jest w tym spotkaniu zdecydowanie lepszym. Po zmianie stron Kromet zdołał strzelić zaledwie jedną bramkę, co oczywiście tego dnia nie wystarczyło na dobrze dysponowaną ekipę Alstomu.

Wyniki 10. kolejki: MM - Auto El 5:0, Concordia - Pocztowiec 1:1, EC - PKP 4:3, Alstom - Kromet 3:1.