Wysoka wygrana Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Waleczne elblążanki wygrały z Ruchem Chorzów
Waleczne elblążanki wygrały z Ruchem Chorzów (fot. Anna Dembińska)

Trzecie kolejne zwycięstwo odniosły w sobotę szczypiornistki EKS Startu Elbląg, które wysoko pokonały we własnej hali Ruch Chorzów 34-22 (21-12). Zobacz wyniki PGNiG Superligi. Zobacz fotoreportaż.

Wynik spotkania otworzyła rzutem ze środka Monika Pelka-Fedak. W 3min. po kontrze drugą bramkę rzuciła Paulina Wasak . Od tego momentu nasza drużyna kontrolowała przebieg meczu. Co prawda chorzowianki walczyły ambitnie i w 6 min. po golu Karoliny Radoszewskiej przegrywały tylko jedną bramką 2-3, jednak nie były w stanie toczyć wyrównanej walki z dobrze grającym Startem. Od 13 min. przewaga elblążanek uwidoczniła się jeszcze bardziej. Kolejną bramkę zdobyła Paulina Wasak, a Start prowadził 10-6. Do końca pierwszej połowy gospodynie zdobywały bramki seriami, a Ślązaczki sporadycznie kończyły akcje celnymi rzutami. W drużynie Startu doskonały mecz rozgrywała Monika Pełka-Fedak, która rzucała bramki i bardzo dobrze dyrygowała grą naszego zespołu. W 21 min. po rzucie karnym wykorzystanym przez Ewelinę Ocalewicz Start prowadził 16-8, a po celnym rzucie Wasak w 29 min. schodził na przerwę z wynikiem 21-12.
       W drugiej połowie przebieg meczu nie uległ zmianie. Elblążanki kontrolowały grę i spokojnie powiększały przewagę. W 36 min. po bramce Anny Frąckiewicz było 24-14. W 44 min. sytuację sam na sam z bramkarką Ruchu wykorzystała Wasak i Start nadal prowadził dziesięcioma bramkami 26-16. Trzy minuty później po podaniu Magdaleny Dolegało bramkę rzuciła Edyta Grudka i przewaga powiększyła się do jedenastu trafień (28-17). W końcówce nasz zespół zagrał jeszcze skuteczniej i po celnym rzucie w ostatniej minucie Hanny Sądej wygrał ostatecznie 34-22.
       Start zagrał kolejny dobry mecz i można śmiało powiedzieć, że kryzys z początku sezonu już dawno minął. W kolejnym spotkaniu elblążanki zmierzą się w Kielcach z KSS. Zobacz tabelę PGNiG Superligi.

Start: Kordunowska, Kędzierska - Frąckiewicz 2, Szott, Pełka-Fedak 7, Sądej 1, Dolegało, Wolska 1, Strzałkowska 4, Szymańska 2, Grudka 2, Wasak 9, Ocalewicz 6.
       Ruch: Wasiuk, Karwat, Wąż - Jasińska 3, Krusberska 2, Radoszewska 4, Pawlik 6, Wawrzyńczyk 3, Lesik 2, Sęktas, Kempa, Sucheta, Rzeszutek 2, Salamon.