Wysokie noty Jankowskiego (piłka ręczna)

Polska młodzieżowa reprezentacja piłkarzy ręcznych zajęła ostatnie miejsce w turnieju Industrial Cup rozgrywanym w czeskim Jabloncu nad Niszą. Selekcjoner reprezentacji Ryszard Skutnik wysoko ocenił jednak występ Mateusza Jankowskiego, obrotowego z Techtransu Daradu Elbląg.

Kadra młodzieżowców po zgrupowaniu w Dzierżoniowie, na którym odbyła pięć treningów, pojechała na turniej do Czech. Konfrontacja z drużyną gospodarzy wykazała braki w wytrzymałości w końcówce przegranego 32:34 meczu. Mateusz Jankowski zdobył 4 bramki. W drugim spotkaniu z Serbią naszym reprezentantom starczyło sił na 45 minut, kiedy remisowali 20:20, a końcówka ponownie należała do rywali i stąd ich zwycięstwo 34:25, przy dwóch bramkach elblążanina. Jedynym sukcesem na turnieju było zwycięstwo 35:31 nad Egiptem, w którym pomógł Jankowski, zdobywając cztery bramki, ale w kolejnym meczu Polska uległa Węgrom 27:33.
     - Nie mogło być lepiej - stwierdził selekcjoner reprezentacji - przy tak słabej wytrzymałości i ilości błędów, jakie popełniali moi zawodnicy. Jedynym dobrym elementem w grze zespołu były skuteczne kontry. Na wyróżnienie zasłużyło tylko dwóch piłkarzy - obrotowy Mateusz Jankowski i bramkarz Piotr Wyszomirski. Obu bez wahania powołałem na cykl akcji szkoleniowych w ramach przygotowań i startu w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2008. Pozostali muszą solidnie popracować nad kondycją, żeby wyjechać na mistrzostwa - podkreśla trener.
     Przed dwudziestką wybrańców Skutnika bardzo pracowity okres. Od 28 czerwca do 9 lipca będą przebywali na zgrupowaniu w COS w Cetniewie. Po kilku dniach przerwy spotkają się ponownie 13 lipca, tym razem w Ciechanowie, gdzie po treningach wezmą udział w Turnieju Międzynarodowym „Mazovia Cup”. Od 24 lipca do 3 sierpnia kadrowicze będą rozgrywać mecze na turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Rumunii.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• jankowski ma wytrzymalosc, he, he facet plywa w meczu po 15 minutach, a pozatym dla wiadomosci autora jankowski juz nie jest w techtransie tylko w piotrkowie. tak wogole nie wiadomo kto jest a kogo nie ma w techtransie. taki troche wiekszy burdel niz byl caly rok. pzdr.