UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

XX Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego

 
Elbląg, XX Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego
fot. nadesłana

Już za tydzień rozpoczyna się jedno z największych elbląskich wydarzeń sportowych roku 2017. Rusza jubileuszowy XX Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im. Arcymistrza Międzynarodowego Mirosława Wołka.

Brydż jest to logiczna gra w karty. W grze bierze udział czterech graczy tworzących dwie pary. Gracze w jednej parze starają się uzyskać wynik lepszy od wyniku drugiej pary poprzez skompletowanie jak największej liczby lew. Gra się talią liczącą 52 karty. Brydż wywodzi się od wcześniejszej gry zwanej wistem, która pojawiła się w Anglii w XVI wieku. Gra szybko się rozpowszechniała. W 1928 roku założono Amerykańską Ligę Brydżową, w 1958 Światową Federację Brydża, a już dwa lata później, w 1960 roku, odbyła się pierwsza Olimpiada Brydżowa. Obecnie w brydża na całym świecie grają miliony ludzi. Organizowane są niezliczone turnieje brydżowe różnej rangi. Co ważne od lat Polska i polscy brydżyści należą do ścisłej czołówki europejskiej i światowej w brydżu sportowym.
     Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im. Arcymistrza Międzynarodowego Mirosława Wołka na stałe wpisał się do kalendarza imprez Polskiego Związku Brydża Sportowego. Jest to impreza brydżowa co roku gromadząca kilkuset brydżystów. W ubiegłorocznym XIX Kongresie wzięło udział blisko 400 zawodników z Łotwy, Litwy, Szwecji, Białorusi, Ukrainy, Bułgarii, Niemiec i oczywiście z Polski. Zwycięzcą 19. Kongresu Żuławskiego został poznanianin Jerzy Skrzypczak, w rywalizacji Grand Prix Polski par zwyciężyła para Przemysław Janiszewski z Mrągowa i Andrzej Jaszczak ze Szczecina, a rywalizację w Grand Prix Polski Teamów zdominował Team prowadzony przez Zdzisława Ingielewicza. Warto podkreślić, że sklasyfikowanych zostało 45 teamów. Taką frekwencją mogą pochwalić się nieliczne turnieje w Polsce.
— Co istotne, w turniejach kongresowych grać mogą, obok brydżowych profesjonalistów, także amatorzy. Dla wielu z nich to jedyna okazja, żeby zmierzyć się z arcymistrzami, poczuć smak walki w dużym turnieju brydżowym — mówi Bogusław Gierulski z Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, organizatora imprezy. Tegoroczny Kongres Żuławski poprzedzi I Drużynowy Turniej Miast Partnerskich o Puchar Przechodni Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który zostanie rozegrany 1 i 2 marca w Ratuszu Staromiejskim. Wystartuje 6 teamów – z Ronneby ze Szwecji, z Tarnopola na Ukrainie, z niemieckiego Leer oraz z Elbląga, a także dwa zaprzyjaźnione teamy ze stolicy Litwy Wilna oraz ze stolicy Łotwy Rygi. Natomiast granie kongresowe rozpocznie się 3 marca i potrwa do niedzieli 5 marca. Wśród fundatorów Pucharów m.in. posłowie na Sejm RP Elżbieta Gelert i Jacek Protas, senator RP Jerzy Wcisła i starosta elbląski Maciej Romanowski. Turnieje kongresowe rozgrywane będą w gościnnych salach Hotelu „Elbląg”. XX Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im Arcymistrza Międzynarodowego Mirosława Wołka patronatem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, natomiast Honorowy Patronat nad tym jednym z największych wydarzeń sportowych w regionie objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
     
Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama