Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Za nami pierwszy dzień Baltic Cup

 
Elbląg, Za nami pierwszy dzień Baltic Cup

Pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup za nami. Na parkiecie prezentowali się młodzi tancerze w kilku kategoriach, a w pokazach specjalnych zatańczyli tancerze na wózkach inwalidzkich.

Od godz. 14 na hali Centrum Sportowo-Biznesowego rozgrywane były kategorie Junior I i Junior II w 10 tańcach, kategoria Youth w 10 tańcach, Juveniles I i II w 8 tańcach, Rising Stars w standardzie i w łacinie.
     Jednak Baltic Cup  to nie tylko zawody taneczne o godzinie 10.00 w Centrum Sportowo-Biznesowym odbyły się warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach. Poprowadził je Włodzimierz Ciok, trener kadry Polski, choreograf i twórca największych sukcesów par na wózkach.
     Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe kroki taneczne, ale przede miały im one uświadomić, że każdy może tańczyć. Jak mówił podczas szkolenia Włodzimierz Ciok to, że są na wózku jest ich atutem. Na dowód poprosił o pokazanie swoich możliwości Pawła Karpińskiego, mistrza Świata i Europy w tańcu na wózkach, który wykonał niesamowite obroty na wózku. Pokazy tańca zawodników tańczących na wózkach – Agaty Wojciechowskiej i Daniela Jeżmanowskiego oraz Pawła Karpińskiego i Nadine Kinczel – zobaczyć można było pomiędzy wczorajszymi rundami finałowymi.
     W sali kameralnej Kina Światowid zakończyła się dwudniowa konferencja dla działaczy sportowych i tanecznych. W piątek rozmawiano o sponsoringu sportowym, wolontariacie w sporcie, programach wsparcia sportu ze środków UE, antydopingu czy The World Games Polska 2017. Trwały również spotkanie zarządu europejskiej agendy Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego oraz międzynarodowy kongres dla sędziów tańca sportowego, a także szkolenie sędziów Federacji Tańca Sportowego.
     Sobotnie zmagania na parkiecie już się rozpoczęły. O godz. 9.30 występy rozpoczęli tancerze w kategorii Youth Open STANDARD i Junior I Open LATIN. Dziś na hali CSB zobaczyć będzie można również tancerzy Juveniles I + II w standardzie, Junior II w tańcach latynoamerykańskich, WDSF Senior II Open Standard, Juveniles I w 6 tańcach, Youth Open w łacinie, WDSF Senior I Open i WDSF Senior III Open obie w standardzie, ale przede wszystkim kategorię WDSF World Open STANDARD.
     Na sobotniej wieczornej gali oprócz rund finałowych, zobaczymy również pokazy specjalne. Zaprezentuje się Teatr Ruchu Ocelot w trzech wejściach pokażą fragmenty spektaklu sztuki ruchu "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira. To opowiedziane językiem pantomimy i zapierających dech w piersi akrobacji oraz powietrznego tańca miłosne perypetie bohaterów pokazane w krzywym zwierciadle współczesności – wielkiej korporacji. Spektakl zrealizowany został z okazji 451. urodzin Williama Szekspira na zaproszenie Dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ocelot zaprezentuje układ Contorsion, Floor acrobatic oraz Cyr Wheel Tango, czyli układy taneczno-gimnastyczne, trio akrobatyczne, układ ze stalowym kołem wirującym na parkiecie. Finałowe występy najlepszych będzie można oglądać do muzyki granej na żywo przez artystów Filharmonii z Grodna wraz z towarzyszeniem wokalistów.
     Transmisję Festiwalu będzie można obejrzeć w sieci kablowej Vectra, na kanale 255. Transmisja rozpocznie się o 13 w sobotę i 13.30 w niedzielę. W tych samych godzinach transmisję będzie można zobaczyć na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl.
     
     Wyniki 16.10.2015:
     
     Junior I 10 tańców:
     
     Holm Leho - Lutter Marlen Estonia
     Alwasiak Karol - Dziedziczak Natalia Polska
     Ozols Janis - Sturaine Laura Łotwa
     Junior II 10 tańców:
     
     Boyce Glenn-Richard - Krivushkova Aleksandra Anglia
     Sitovs Daniils - Jazilionyte Skaiste Svajone Litwa
     Kloskowski Maciej - Ziętowska Nikola Polska
     Youth 10 tańców:
     
     Telpukhovskiy Danila - Popek Oliwia Polska
     Zieleziński Jakub - Goczał Klaudia Polska
     Pawłowski Mateusz - Gładka Julia Polska
     Juvenilis I i II 10 tańców:
     
     Ruszkowski Tomasz - Mozdyniewicz Julia Polska
     Dobrjanski-Piirsalu Ron - Tshizhova Sofia Estonia
     Piirsalu Mario - Rebane Linda Estonia
     Rising Stars Adult Standard:
     
     Semenenko Yaroslav - Sitarz Ewa Polska
     Dziedzic Oskar - Omyła Wiktoria Polska
     Kozów Dawid - Kozów Karolina Polska
     Rising Stars Adult Latin:
     
     Dorot Mateusz - Antczak Karolina Polska
     Zmokły Grzegorz - Abramowicz Magdalena Polska
     Makowski Damian - Borsuk Małgorzata Polska      


     
     Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     

Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych