Za tydzień wielki finał (siatkówka)

W ósmym turnieju XII Otwartych Mistrzostw Elbląga w plażową piłkę siatkową o Puchar Prezydenta Miasta zwyciężyła drużyna Mr Hot Dog. Za tydzień wielki finał z udziałem najlepszych drużyn w całym letnim cyklu zawodów na Kąpielisku Miejskim.

W ósmym turnieju wzięło udział 13 drużyn. I tym razem z zawody rozegrano systemem „brazylijskim” - do dwóch przegranych meczów (mecz to jeden set do 21 punktów). Mecz finałowy grano do dwóch wygranych setów, do 21 punktów.
     Do półfinału dotarły drużyny: Kabany, Wakat, Mr Hot Dog i Bez Nazwy. W pierwszym półfinale Wakat pokonał Kabany 21:10, w drugim Mr Hot Dog wygrał z drużyną Bez Nazwy 21:9. W meczu o trzecie miejsce Kabany wygrały z drużyną Bez Nazwy 21:18, natomiast w finale Mr Hot Dog pokonał Wakat w dwóch setach (21:10 i 21:13).
     Klasyfikacja ósmego turnieju: 1. Mr Hot Dog, 2. Wakat, 3. Kabany, 4. Bez Nazwy.

Do turnieju finałowego zakwalifikowało się osiem zespołów, które zdobyły największą ilość punktów w ośmiu turniejach rozegranych dotąd na Kąpielisku Miejskim. Są to:
     1. Mr Hot Dog - Wojciech Samulewski, Mateusz Karnia - 116 pkt.
     2. Admirał - Kuba Hryniewicz, Piotr Jaszkiewicz - 110 pkt.
     3. PEKA - Piotr Kowal, Paweł Kazimierczak - 78 pkt.
     4. Kabany - Kamil Henclik, Rafał Czerwiński - 78 pkt.
     5. Wakat - Sławomir Grudziński, Krzysztof Wojciechowski - 60 pkt.
     6. Fachowcy - Maciej Bożejewicz, Bartosz Palicki - 52 pkt.
     7. Nie Do Wiary - Zbigniew Cherek, Leszek Pazdyka - 40 pkt.
     8. Bez Nazwy - Paweł Buła, Kamil Matwiejczuk - 40 pkt.

Wielki finał zostanie rozegrany na Kąpielisku Miejskim przy ul. Spacerowej w sobotę 26 sierpnia o godz. 10.
     Organizatorami XII Otwartych Mistrzostw Elbląga są Ognisko TKKF „Witoszewo” i IKS Atak Elbląg.