UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zagrali o puchar wójta (brydż)

 
Elbląg, Zagrali o puchar wójta  (brydż)
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Reklama

W środę, 19 września w Centrum Konferencyjnym Ochotniczej Straży Pożarnej odbyły się 13. Otwarte Mistrzostwa Gminy Milejewa w brydżu sportowym o Puchar Wójta Gminy dr. Krzysztofa Szumały w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski.

Na turniej przybyła plejada znakomitych zawodniczek i zawodników z Elbląga i województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Impreza odbyła się w mistrzowskiej obsadzie: Regina Wołek i Zbigniew Listewnik z Elbląga, wicemistrzowie Polski Par Mikstowych Internautów, mistrzowie Polski Nauczycieli i Nauczycieli Akademickich, Henryk Łęcki z Jagodnika, Jerzy Ratkowski z Elbląga i Daniel Wesołowski ze Sztumu, Mistrz Polski Par Mikstowych Niewidomych i Słabo Widzących, finalista Mistrzostw Świata z Wrocławia, Andrzej Fronczak. Gwiazdą wieczoru był wielokrotny mistrz i reprezentant Elbląga, Polski, mistrz Drużynowych Mistrzostw Ameryki Północnej z Detroit i Denver USA, tegoroczny wicemistrz Ameryki Południowej Par i mistrz Drużynowych Mistrzostw Ameryki Południowej z Sao Paulo z Brazylii, arcymistrz Bogusław Gierulski. Turniej uświetniły pasjonatki brydża Rena Bieda, Iwona Smilgin, Regina Wołek z Elbląga i Anna Dworakowska z Suchacza. Przybyłych brydżystów powitał wójt gminy Milejewo dr Krzysztof Szumała. - Jestem dumny, że w Milejewie ta królewska gra zadomowiła się już na dobre, że ma też wielu wiernych i oddanych sympatyków - powiedział. - Mam ogromny zaszczyt i przyjemność po raz kolejny patronować mistrzostwom. Ta interregionalna impreza jest najlepszą rekomendacją Milejewa w starostwie elbląskim i regionie warmińsko-mazurskim.
       W kierunku podium wystartowało 32 brydżystek i brydżystów. Po zaciętej i pasjonującej rywalizacji zwycięstwo odnieśli Marek Lichocki (Elbląg) i Daniel Wesołowski (Sztum) 67,86%, wyprzedzając Krzysztofa Nagielskigo (Kwietniewo) i Janusza Tchórzewskiego (Elbląg). Trzecie miejsce na podium zajęli Bogusław Gierulski (Elbląg) i Ryszard Pichla (Braniewo) 61,81 %. Zaś w kategorii Walentynek i Par Mikstowych zwyciężyły Rena Bieda i Iwona Smilgin (Elbląg) wyprzedzając Reginę Wołek i Marka Czaplińskiego (Elbląg) oraz Annę Dworakowską (Suchacz) i Jerzego Kwoczka (Gronowo Górne). W finale startowało 16 duetów.  Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła Jubileusz 10-lecia organizacji mistrzostw. W uznaniu zasług i szacunku za profesjonalną i perfekcyjną organizację Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego przyznało puchar naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej, Tomaszowi Kwietniewskiemu.
      
Henryk Łęczki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama