UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zagrali w Malborku

 
Elbląg, Zagrali w Malborku
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl

W Amfiteatrze Brydzowym w Malborku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Malborka w brydżu sportowym o Puchar Burmistrza Malborka Marka Charzewskiego, z cyklu Grand Prix Powiśla, Warmii oraz Żuław. Na prestiżowe zawody przyjechała plejada znakomitych brydżystek i brydżystów z Braniewa, Elbląga, Fromborka, Gdańska, Gniewu, Kwietniewa, Malborka, Milejewa, Nowakowa, Nowego Stawu i Sztumu.

Otwarcia prestiżowych mistrzostw dokonał Marek Charzewski, burmistrz Malborka, witając przyjaciół brydża życzyl miłej zabawy w gronie pasjontatów królewskiej gry. W kierunku podium wystartowało 32 zawodniczek i zawodników.W zmaganiach po najcenniejsze laury mistrzostw sięgnęli w imponującym stylu Jerzy Ratkowski i Jerzy Sukow z Elbląga z wynikiem 64,20 proc., wyprzedając Kazimierza Konefała (Nowy Staw) i Krzysztofa Nagielskiego Kwietniewo gmina Rychliki) - 61,03 proc. Trzecie miejsce na podium zajęli Grzegorz Kulpa i Krzysztof Łasicki (Malbork) - 59,62 proc. W kategorii Walentynek najlepszym okazał się duet Rena Bieda i Regina Wołek z Elbląga.
     Zwycięzca turnieju Jerzy Ratkowski z Elbląga: - Ciężko pracowaliśmy przez cały rok nad doskonaleniem naszych umiejętności i systemu licytacyjnego. Zagraliśmy z charakterem, determinacją, z wolą walki. Staropolskie przysłowie mówi "po owocach ich poznacie", a wynik turnieju to potwierdził.
     Krzysztof Nagielski, brydżysta senior z Kwietniewa, gmina Rychliki: - W finale nie należeliśmy do grona faworytów mistrzostw, ale wnieśliśmy się na wyżyny naszych umiejętności plasujac się na drugim stopniu podium zdobywając zaszczytny tytuł wicemistrza Malborka.Gratuluję zwycięzcom.
     - Czuję sie z koleżanka Reginą Wołek zaszczycona, a także dumna, że markowa impreza, zorganizowana przez Prezesa Klubu Brydżowego Malborka Mirosława Makurata i jego Komitet Organizacyjny, cieszyła się licznym udziałem pasjonatów brydża woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskigo - mówi Rena Bieda z Elbląga. - Jeśli zdrowie pozwoli chętnie weźmiemy udział w kolejnej edycji tej imprezy.
     - Wiemy, jak wielki wkład wnieśliśmy we wzorcową organizację mistrzostw promocję naszego miasta w popularyzacji brydża sportowego, w promocję wizerunku naszego miasta Malborka na arenie woj.pomorskiego i Polski północnej - mówi Mirosław Makurat z Malborka. - Dziękuję Markowi Charzewskiemu, burmistrzowi Malborka, za objęcie patronatu nad tą markową imprezą i ufundowanie oskarow brydżowych, które podczas Ceremonii Zamknięcia Mistrzostw Malborka osobiście wręczył prestiżowe Puchary i nagrody rzeczowe zwycięzcom i duetom, które zajęły miejsca na Podium.
     Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego dziękuje Organizatorom za profesjonalną i perfekcyjną organizację Mistrzostw Malborka 2018 i zaprasza uczestników oraz wszystkich chętnych na VII Turniej z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Odbędą się one w poniedziałek 9 lipca 2o18 w hotelu przy ul. Kowalskiej 10. Rejestracja do godziny 16.50 u dyrektora-koordynatora ds. brydża Reginy Wołek. Start o godzinie 17. Emocji nie zabraknie. Zapraszamy.  
Henryk Łęcki ESBS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama