UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Żeglarskie święto na Zalewie Wiślanym

 
Elbląg, Żeglarskie święto na Zalewie Wiślanym
fot. nadesłana

W Krynicy Morskiej od 25 do 28 czerwca odbywały się VI Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. W najważniejszych na Zalewie Wiślanym regatach dobrze sprawdzili się żeglarze z Elbląga – na dziewięć miejsc „medalowych”, cztery przypadły naszym żeglarzom.

Dwa razy „na pudle” stawali Rosjanie. I po jednym razie żeglarze z Gdańska, Suchacza i z Krynicy Morskiej.
       Regaty po raz pierwszy odbywały się w zmienionej formule. – Dotychczas ścigaliśmy się między portami polskimi a Bałtijskiem. To wyczerpujący dystans, a przy zmieniającej się aurze także ryzykowny. Mieliśmy kilka groźnych awarii – mówi Jerzy Wcisła, współorganizator regat i jednocześnie uczestnik wszystkich wcześniejszych regat.
       W tym roku, organizatorzy zmienili formułę, organizując regaty wokół jednego z portów – w tym roku Krynicy Morskiej.
       - Chcemy, by regaty stały się dostępne dla większej liczny żeglarzy, nie tylko tych, którzy mają wolę walczyć z żywiołem przez kilkanaście godzin. By były to nie tylko wyścigi, ale by był także czas na spotkania, rozmowy i wspólną zabawę. I ta formuła od razu zaowocowała zwiększeniem do ponad 40 liczby uczestników regat – dodaje J. Wcisła.
       Krynica Morska przygotowała wiele atrakcji dla żeglarzy. W porcie było głośno do późnych godzin nocnych.
       W ramach regat rozegrano trzy wyścigi. Jachty podzielono na trzy grupy, z których każda była klasyfikowana oddzielnie. Wśród trzech zwycięskich załóg, dwie reprezentowały Elbląg: Błękitna Bryza ze sternikiem Sławomirem Kwiatkowskim oraz Strefa Ciszy 2 z Bogdanem Justyńskim.
       Żeglarzom sprzyjała pogoda, choć podczas sobotnich regat nieco brakowało wiatru. – Ja lubię wyścigi, w których pogoda stawia żeglarzom wyższe wymagania – mówi Bogdan Justyński, który nie tylko żegluje, ale od lat uczestniczy w organizacji regat.
       Puchary wręczali: wicegubernator Obwodu Kaliningradzkiego Aleksander Rolbinow, Krzysztof Czopek w imieniu marszałka pomorskiego i Jerzy Wcisła reprezentujący marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

 


       Na zakończenie ceremonii wręczania nagród Jerzy Wcisła zaprosił żeglarzy do udziału w VI Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków, które odbędą się w przyszłym roku w Tolkmicku.
      
       Zwycięzcy VI Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków
       Klasa I – nagradzana przez marszałka województwa pomorskiego:
       1. Yulia – sternik Sergey Romanets (Rosja)
       2. Quick Livener – sternik Jacek Zieliński (Polska – Gdańsk)
       3. Irbis – sternik Janusz Rutkowski (Polska – Suchacz)
      
       Klasa II – nagradzana przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego:
       1. Błękitna Bryza – sternik Sławomir Kwiatkowski (Polska - Elbląg)
       2. Wega – sternik Sergey Zhadobko (Rosja)
       3. Delphine D – sternik Zygmunt Zander (Polska – Elbląg)
      
       Klasa III – nagradzana przez gubernatora obwodu kaliningradzkiego:
       1. Strefa Ciszy 2 – sternik Bogdan Justyński (Polska – Elbląg)
       2. 2 Easy – sternik Tomasz Makowski (Polska - Elbląg)
       3. Emil – sternik Eugeniusz Daszkiewicz (Polska – Krynica Morska)
      
      

Jolanta Małkowska, Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Impreza fajna, ale szkoda że po regatach Zalew pustoszeje i pływa tam kilkanaście jachtów, kilka razy mniej jak na każdym jeziorze na Mazurach. Są już piękne nowoczesne mariny z zapleczami i infrastrukturą, a żeglarze, w tym elbląscy uciekają nawet na Jeziorak. O co chodzi ? Dlaczego nie przypływają z Gdańska ( na Motławie nie ma miejsca do cumowania ) ? Może wypowiedzą się sami żeglarze ? Sam przekop nie załatwi tematu w przypadku żeglarstwa na Zalewie. " Elbingerer"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-06-30)
 • Jakaś idiota kiedyś podzieliła ten akwen na dwa województwa a wzajemne animozje pomiędzy gminami tego regionu nigdy nie wygasły, co więcej "przyjaciele" ze wschodu nigdy nie byli do nas pozytywnie nastawieni (kwestia przekraczania ich granicy nie tylko przez polską banderę), co ogólnie składa się na koloryt i niezbyt zachęcający motyw tej krainy skand inno o wielkim potencjale i możliwościach, których jak do tej pory mieniący się samorządowcami nie potrafili wykorzystać. Dużo można o tym pisać, ale takie dolegliwości jak śmierć Kolei Zalewowej, brak logistycznego i spójnego systemu komunikacji w różnych scenariuszach, przepaść pomiędzy przeciwległymi brzegami Zalewu w każdej dziedzinie, upadek żeglugi, brak dostępu młodzieży i dzieci do uprawiania żeglarstwa bo nie wspomnę o czarterze czegokolwiek to tylko niektóre punkty z katalogu spraw ustawicznej pogoni za króliczkiem….
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  AMalejużniekoniecznie(2015-06-30)
 • Pan wicegubernator Obwodu Kaliningradzkiego Aleksander Rolbinow zapewne zachlapał sobie garnitur i koszule w czasie obiadu. Inaczej na oficjalną ceremonię na której grano hymny państwowe nie ubrał by się w sportowy strój ( brązowe buty, jeansy, kurtka sportowa )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2015-06-30)
Reklama