"Złota" para Jantara

Elbląg, Mistrzowie Polski - Małgorzata Garlicka i Wiktor Kiszka
Mistrzowie Polski - Małgorzata Garlicka i Wiktor Kiszka (fot. archiwum CKWiM Światowid)

Para Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar", Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka, zdobyła tytuł mistrza Polski w Tańcach Standardowych. Turniej odbył się w Ostrołęce.

Podczas Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka rywalizowali w kategorii “Amator” (dorośli pow.18 lat) z 70 parami. W ubiegłym roku elblążanie zajęli drugą lokatę - teraz byli pierwsi.
     W tej samej kategorii tańczyła także jeszcze jedna elbląska para, Marek Jeziorski i Katarzyna Czyżyk, która zakwalifikowała się do ćwierćfinału i zdobyła ostatecznie 19 miejsce. Lokata ta zapewniła tancerzom zdobycie klasy "S", która jest potwierdzeniem najwyższej, międzynarodowej klasy tanecznej. Równie udany start mieli tancerze "Jantara" w kategorii Youth (16-18 lat) - Michał Białkowski i Katarzyna Lesz. Para zajęła czwarte miejsce oraz zdobyła kl. "S".
     Tancerze młodszych kategorii wiekowych walczyli o tytuły na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Sosnowcu. Spośród elbląskich par najlepiej zaprezentował się duet Michał Zacharewicz i Dominika Jabłońska, który w kategorii Junior II (14 - 15 lat) zdobył piąte miejsce i kl. "A". W najbliższy weekend tancerze "Jantara" pojadą do Marsylii, gdzie formacja standardowa została zaproszona na pokaz. W rozgrywanym tam turnieju wezmą udział także nasze pary indywidualne.