Złoto Joanny Jaworskiej (judo)

Wychowanka trenera Tomasza Gadaja, zawodniczka elbląskiego Truso Joanna Jaworska, wygrała rywalizację Pucharu Polski juniorek w kategorii wagowej pow. 78 kg.

W warszawskim finale Pucharu Polski startowały najlepsze judoczki kraju w tej kategorii wiekowej, wyłonione po serii eliminacji makroregionalnych. W gronie faworytek wagi pow. 78 kg była Joanna Jaworska. Asia nie zawiodła oczekiwań, wygrała cztery walki przed czasem i zdobyła złoty medal Pucharu Polski. W walce finałowej elblążanka zmierzyła się z Agatą Szewczyk z Gwardii Łódź i nie dała rywalce żadnych szans, demonstrując dobrą technikę i szybkość. To piękny sukces, zważywszy na fakt, że Jaworska do końca roku jest jeszcze juniorką młodszą.
     Dzielnie walczyła w wadze 52 kg Anna Kuleta, klubowa koleżanka Asi. Wygrała dwie walki i zajęła w finale 7. miejsce, na 16 uczestniczących w jej kategorii wagowej judoczek.