Zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

W dzisiejszym sparingu Concordia okazała się lepsza do Motoru Lubawa. Pomarańczowo-czarni wygrali po bramkach zdobytych w drugiej części gry 2:1 (0:0).

W środowym meczu kontrolnym pomarańczo-czarni rywalizowali przy Skrzydlatej z czwartoligowym Motorem Lubawa. Widać było, że oba zespoły są w trakcie przygotowań do meczów ligowych, a spotkanie nie było porywającym widowiskiem, szczególnie w pierwszej części gry. Ostatecznie gole padły w drugiej połowie i drużyna z Krakusa mająca więcej sytuacji wygrała zasłużenie 2:1.
       W początkowej fazie meczu delikatną przewagę mieli przyjezdni, którzy zagrażali gospodarzom po stałych fragmentach gry. W tej części spotkania drużynę z Elbląga stać było jedynie na strzał z dystansu Radosława Bukackiego, po którym piłka minęła bramkę gości.
       Lepiej było w drugiej połowie, która rozpoczęła się od gola dla miejscowych. Bramkarz Motoru obronił strzał Mateusz Szmydta, ale był bezradny przy dobitce Wakiego. W 57 min. pomarańczowo-czarni prowadzili 2:0. Po rzucie rożnym piłka trafiła do będącego przed polem karnym Bukackiego i po jego strzale wylądowała pod poprzeczką. Goście zdobyli honorowego gola po uderzeniu z dystansu. Bramkarz Concordii Przemysław Matłoka starał się interweniować, ale piłka wpadła po jego rękach do siatki. Gospodarze mogli podwyższyć wynik, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Bukacki. Po jego uderzeniu skutecznie obronił bramkarz Motoru.
       W kolejnym meczu kontrolnym Concordia zagra przy Skrzydlatej z Wierzycą Pelplin. Sparing zaplanowano na sobotę 28 lutego na godz. 16.

Concordia Elbląg – Motor Lubawa 2:1 (0:0)

Concordia: Matłoka – Szczepański, Szymanowski, Kostek, Tomczuk, Lewandowski, Bukacki, Sagan, Fafana, Szmydt, An. Zagrali również: Pelc, Waki, Wojciechowski, Nakagawa