Zwycięstwo Olimpii 2004. Juniorzy grali „w kratkę” (piłka nożna)

Elbląg, Zwycięstwo Olimpii 2004. Juniorzy grali „w kratkę” (piłka nożna)

Walcząca o awans do III Ligi Olimpia 2004 pokonała na własnym boisku Romintę Gołdap 1-0 (0-0), natomiast młodzież Olimpii zanotowała zwycięstwo i porażkę z rówieśnikami z Iławy. Juniorzy starsi przegrali z Jeziorakiem 2-3(1-2). Lepiej spisali się młodsi wygrywając 3-1 (1-0).

Olimpia 2004 Elbląg- Rominta Gołdap 1-0 (0-0)
       Ciężką przeprawę zgotowała naszym zawodnikom drużyna Rominty. Kibice spodziewali się łatwego zwycięstwa, lecz goście bronili się bardzo dzielnie i mało im zabrakło do sprawienia w Elblągu niespodzianki. W pierwszej połowie mogli nawet prowadzić, gdy tuż po rozpoczęciu gry naszą drużynę uratowała poprzeczka. Druga połowa to już przygniatająca przewaga Olimpii. Gdy w 69min. za faul na Marcinie Sierechanie sędzia podyktował jedenastkę wydawało się, że musi paść bramka. Niestety strzał Jacka Bykowskiego obronił bramkarz gości. Elblążanie atakowali całym zespołem i w końcu udało się im zdobyć zwycięskiego gola. W 77min. Daniel Baran zdecydował się na strzał z 23 metrów i zaskoczył bramkarza Rominty, Wołosa. W samej końcówce goście mogli wyrównać lecz pojedynek „sam na sam” z Mateuszem Imanowskim przegrał Ernest Skórka.

Składy zespołów:
       Olimpia 2004: Imianowski - Miller, Czerniewski, Anuszek R., Anuszek M. (62 Niedźwiedzki), Kopycki (30 Sierechan), Piotrowski, Baran, Bykowski (90 Tyburski), Sambor, Jaromiński

Rominta: Wołos - Aleksandrowicz, Krupiński (46 Ołów), Karniłowicz, Rynkiewicz (46 Wierzbowski), Sanni, Naruszewicz, Chmielewski, Wójcikowski, Skórka, Sobolewski

Przegrana juniorów starszych Olimpii
         Niestety nie udał się mecz liderowi rozgrywek juniorów starszych. Olimpia była w sobotę zespołem słabszym i zasłużenie przegrała 2-3. W 15min. pierwszą bramkę strzelili goście. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę przejął Klein i uderzył w długi róg bramki. W 34min. było juz 0-2. Dośrodkowanie z prawej strony strzałem głową wykończył Kocięda. Chwilę później odpowiedzieli elblążanie, a bramka była ozdobą meczu. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Dawid Rozpędowski, a piłka wpadła pod poprzeczkę bramki Jezioraka. W drugiej połowie wydawało się, że wyrówna Olimpia, niestety jedna z kontr przyjezdnych przyniosła im trzecią bramką, którą strzelił Kolibowski. Olimpia zdobyła drugiego gola, gdy do bramki Jezioraka trafił Grzegorz Miecznik. Niestety wynik 2-3 utrzymał się do końca derbowego meczu.

Olimpia: Kwaśnik (55' Zagłoba) - Bożek, Żuraw, Śmigielski, Miecznik, Rozpędowski (66' Zieliński), Strach, Liszko, Skierkowski, Molga, Gorgol

Wygrana juniorów młodszych
        Zwycięstwem olimpijczyków zakończył się derbowy mecz z Jeziorakiem. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, ale to elblążanie cieszyli się z prowadzenia. W 38mi. po zespołowej akcji bramkę strzelił Piotr Tyburski. Druga połowa zaczęła się fatalnie. Dośrodkowanie na bramkę, strzałem głową zamienił Grucela. Olimpijczyków na prowadzenie wyprowadził Michał Oller, gdy głową uderzył piłkę po dośrodkowaniu Ressela. W 70min. ten sam zawodnik wykorzystał prostopadłe podanie i było 3-1. Elblążanie nie oddali prowadzenia do końca meczu.

Olimpia: Ruczyński- Kończyński, Urbański, Leśniewski, Juszkiewicz, Domeracki (Sadowski), Zieliński, Tyburski Piotr, Tyburski Paweł, Ressel, Lisiecki (Oller M., Bożyczko)