Zwycięstwo Truso w II lidze (piłka ręczna)

W ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu w II lidze piłki ręcznej kobiet MKS Truso Elbląg pokonało 29:24 w Kowalewie Pomorskim drużynę Olimpijczyka i utrzymało drugą pozycję w tabeli.

Elblążanki nie spodziewały się tak mocnego i dobrego grania ze strony rywalek. Po kilkunastu minutach szczypiornistki MKS Truso prowadziły 5:2, ale rywalki doprowadziły do remisu. Od tej chwili do 25 minuty spotkania trwała wymiana bramka za bramkę, lecz w końcówce tej części meczu dobra dyspozycja elbląskich bramkarek sprawiła, że elblążanki wypracowały przewagę bramkową i zeszły do szatni przy stanie 15:12. Te udane parady bramkarek i mobilizacja podopiecznych trenera Jerzego Ringwelskiego były widoczne także po przerwie i przyczyniły się do końcowego sukcesu. Truso wygrało mecz z Olimpijczykiem 29:24.
     Elblążanki zagrały w składzie: Małgorzata Kochańska, Paulina Luksa - Marta Karwecka 4, Marta Woronko 1, Magdalena Lurka 1, Karolina Narwojsz 2, Joanna Gnidzińska, Ewelina Ocalewicz 6, Natalia Brojek, Agnieszka Jesionka, Adrianna Konefał 3, Joanna Litwin 6, Paulina Dajda 1, Agata Szulc 5. Trener Jerzy Ringwelski.