UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

A most czeka...

 
Elbląg, Nadal nie wiadomo, kto i kiedy przeprowadzi remont mostu UE
Nadal nie wiadomo, kto i kiedy przeprowadzi remont mostu UE (fot. arch. AD)
Reklama

Na remont czeka most Unii Europejskiej. Do drugiego przetargu ogłoszonego przez miasto zgłosiły się trzy firmy. Jak usłyszeliśmy dziś w elbląskim magistracie: "trwa badanie ofert". Nie wiadomo więc kto i - co równie ważne - kiedy rozpocznie prace.

Remont ma polegać m.in. na całkowitej wymianie dylatacji (specjalnych szczelin, chroniących przed powstawaniem pęknięć w konstrukcji mostu) wraz z naprawą nawierzchni w miejscu wymiany, remoncie przyczółków, oczyszczeniu stalowej konstrukcji nośnej. Planowano go już w roku 2014 i rozpisano przetarg, który jednak nie wyłonił wykonawcy.
       Miasto postanowiło więc rozdzielić zadania: wykonanie dokumentacji i wykonawstwo. - Dokumentacja już jest, bo Zarząd Dróg pominął procedurę przetargową i wyłonił jej wykonawcę w drodze ogłoszenia poniżej 30 tys. euro - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Natomiast wykonawca inwestycji nadal nie został wyłoniony.
       Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg, bo poprzedni nie został rozstrzygnięty (wówczas złożono dwie oferty, ale obie za drogie). Tym razem chętne do naprawy mostu są trzy firmy: warszawska B2 Sp. z o.o. (chce podjąć się zadania za 698 800,00 zł brutto), spółka INTOP Warszawa Sp. z o.o. (885 254,27 zł) oraz Mosty Kujawy (oferta najtańsza - 669 381,83 zł). Bezpośrednio przed otwarciem ofert wyjaśniło się, że miasto na realizację inwestycji przeznacza kwotę 690 458,00 zł.
       Jak poinformował nas dziś Urząd Miejski - "trwa badanie ofert" więc nadal nie wiadomo, jaka firma przeprowadzi inwestycję. Kiedy ruszą prace też nie wiadomo, a termin ich zakończenia już został przesunięty z 15 na 25 listopada br.
       Podczas remontu ruch na moście będzie odbywał się wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Most może być jednak zamknięty, jeśli podczas remontu okaże się, że konstrukcja będzie zagrażać bezpieczeństwu kierowców.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Wróblewski wraz ze Słoniną zbudowali BUBEL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 2
  (2015-07-08)
 • Ludzie, ile ten most ma lat ? Najwyżej 10.Tak szybko remont ? Bo nie mówię o malowaniu barierek, po 10 latach może pojawić się rdza. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 1
  (2015-07-08)
 • nie można było razem z wiaduktem zamknąć i remontować???? bezmózgi z prezydentem elbląga na czele. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  jaaaaaaaaaaaaaa(2015-07-08)
 • a nie można było razem z wiaduktem remontować?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  jaaaaaaaaaaaaaa(2015-07-08)
 • barany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  jaaaaaaaaaaaaaa(2015-07-08)
 • Nazwa mostu doskonała, bo sypie się jak Unia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2015-07-08)
 • Most na Nowodworskiej niedlugo bedzie otwarty. .a do pracy itp. dalej bedziemy musieli jezdzic dookola. .. tragedia. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  mostowy(2015-07-08)
 • zlikwidować most kolejowy, podnieść most Uni, wpuścić do Elbląga żaglówki, odwrócić Stare Miasto w kierunku rzeki Elbląg, turystyka turystyka etc, ,, ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2015-07-08)
 • Mam pytanko. A o odpowiedź na te pytanie chyba powinni poszukać wszyscy elbląscy dziennikarze. Pytanie brzmi: czy to prawda że ten most jest za niski i skutecznie będzie blokował, wpływanie do Elbląga większych jednostek? Pytanie to stawiam w kontekście przekopania Mierzei Wiślanej i otwarcia naszego miasta na nowe możliwości rozwoju. W zasadzie to trzeba postawić jeszcze jedno (doprecyzowujące) pytanie, jak duże statki mogą obecnie wpływać do Elbląga? A teraz apel do wszystkich, którym zależy na różnorodnym rozwoju portu i miasta, naciskajmy na naszych elbląskich żurnalistów aby znaleźli odpowiedź na te pytania, przecież to dziennikarze (w pierwszej kolejności) powinni patrzeć władzy na ręce w imieniu całego społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  chin(2015-07-08)
 • dokładnie, te mosty spowalniają rozwój miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  (2015-07-09)
 • Mosty buduje się na dziesięciolecia. I z taką perspektywą należało by je projektować. Jeżeli przerzucane są one nad kanałami czy rzekami po których pływają statki, to muszą one z wyprzedzeniem perspektywy na dziesięciolecia być projektowane. Natomiast ten most, jeżeli się dobrze przyjrzeć to nie ma nawet miejsca dla pieszych czy rowerów. Tak jak gdyby Elbląg miał się zatrzymać nad brzegiem rzeki, a za rzeką nic już nie miało prawa powstać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 1
  (2015-07-09)
 • za ten most Słonina z Wróblewskim powinni zapłacić ze swojej kieszeni jak również za rozbiórkę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 1
  (2015-07-09)
Reklama