Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mały Park Kajki Mały Park Kajki

Akademicy o granicy

Unifikacja polskich i rosyjskich programów nauczania w szkołach wyższych, dostosowanie ich do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, ograniczenie przemytu oraz kontynuacja prac nad odbudową drogi berlinki - postulują polscy i rosyjscy naukowcy, którzy spotkali się na konferencji poświęconej transformacji społeczno - gospodarczej w obu krajach.

Zorganizowana przez wydział zamiejscowy Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Elblągu konferencja odbyła się na przełomie czerwca i lipca. Jej efektem jest lista kilkunastu postulatów adresowanych do władz regionu i przedstawicieli rządu, która trafia właśnie do zainteresowanych. Wśród problemów, które zdaniem elbląskiego środowiska akademickiego oraz przedstawicieli Uniwersytetu Kaliningradzkiego, którzy brali udział w konferencji należy jak najszybciej rozwiązać znalazły się: aktywizacja obszaru Zalewu Wiślanego (m.in. umożliwienie swobodnej żeglugi przez należącą do Rosji Cieśninę Pilawską), potrzeba wprowadzenia korzystniejszych przepisów dla starających się o wizy wjazdowe i zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej po obu stronach granicy (np. gwarancje kredytowe dla firm, szkolenia).
     - Ze strony rządów Polski i Rosji nie ma zainteresowania regionami przygranicznymi i nie robi się nic, by tworzyć warunki dla tak istotnej dla okolic Elbląga i obwodu kalinigradzkiego turystyki - mówi Roman Nowak z Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Elblągu. - Planujemy organizację spotkania na temat potrzeb województwa warmińsko - mazurskiego i obwodu, na które zaprosimy przedstawicieli najwyższych władz Polski i Rosji - mówi Roman Nowak. - Nie wiemy jednak, czy przyniesie ono wymierne rezultaty. Na dobry początek nasza uczelnia i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa będą współpracować m.in. w zakresie wymiany studentów z uniwersytetem w Kaliningradzie. Po stronie rosyjskiej panuje nieufność i mamy nadzieję, że tworzenie więzi między młodymi ludźmi i wzajemne poznawanie się zacznie coś zmieniać w stosunkach polsko-rosyjskich.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czasy komuny mineły.Mamy sąsiadów z którymi musimy się liczyć i których musimy szanować.I nie dlatego ,że zagrażają nam militarnie, tylko dlatego,że to olbrzymi rynek zbytu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążanka(2001-07-12)
 • Powiedziała co wiedziała
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lwowiak(2001-07-13)
 • Jakoś mam wszelką awersję do wszelkich spotkań, których wynikiem sa postulaty, a za tydzień wszyscy o nich zapomną. Jak zobaczę działania i wymierne efekty to zacznę się podniecać, a postulaty i założenia to mamy codziennie z coraz to różnych konferencji, spotkań, paneli itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mulder(2001-07-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski