Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Akcja - reorganizacja w ratuszu trwa

 
Elbląg, Akcja - reorganizacja w ratuszu trwa Od 1 kwietnia zmniejszy się liczba departamentów UM - z 16 do 14 (fot. arch. WS)
Rek

Miasto szuka oszczędności i w tym celu prezydent Witold Wróblewski ogłosił akcję - reorganizację w Urzędzie Miejskim. Ta ma wejść w życie 1 kwietnia i to nie jest żart prima aprilisowy. Na pewno do śmiechu nie jest pracownikom, którzy już otrzymali wypowiedzenia. Taki dokument odebrała m.in. dyrektor Departamentu Edukacji, bo komórka którą zarządzała teraz będzie nazywać się Departament Edukacji, Sportu i Turystyki. A pokieruje nim ten/ta, kto wygra właśnie ogłoszony konkurs.

Milion złotych oszczędności rocznie - tyle ma przynieść reorganizacja w Urzędzie Miejskim, którą zapowiedział Witold Wróblewski. Prezydent zlikwiduje m.in. stanowiska zastępców dyrektorów departamentów. Zatrudnienie w ratuszu ma się zmniejszyć o ponad 20 osób (część skorzysta ze świadczeń emerytalnych) - poinformował tydzień temu dziennikarzy włodarz miasta. Jak powiedział, tak uczynił. Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora nowego departamentu, który zastąpi dwa stare: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki (dotychczas edukacja działała autonomicznie, a sport z turystyką towarzyszyły kulturze).
     - Iwona Mikulska, która kierowała Departamentem Edukacji, otrzymała wypowiedzenie z pracy. Natomiast ogłoszony właśnie konkurs ma wyłonić osobę, która poprowadzi merytoryczne sprawy poszerzonego Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki - poinformował dziś (16 marca) Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu.
     Od kandydatów oczekuje się: wykształcenia wyższego magisterskiego o kierunku pedagogicznym, sportu, turystyki i rekreacji lub wychowania fizycznego; 5-letniego stażu pracy, w tym co najmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym w oświacie, sporcie lub turystyce; znajomości przepisów prawa oświatowego, w tym ustawy o systemie oświaty, Karty Nauczyciela, ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o pracownikach samorządowych, ustawy o finansach publicznych, ustawy o zamówieniach publicznych, ustawy o sporcie, ustawy o usługach turystycznych, kodeksu postępowania administracyjnego. Nie bez znaczenia są również takie cechy, jak: systematyczność, kreatywność, dokładność w wykonywaniu pracy, umiejętność w nawiązywaniu kontaktów, obowiązkowość, lojalność, aktywność, dyspozycyjność, umiejętności organizatorskie.
     Chętni mają czas na złożenie CV oraz dokumentów potwierdzających i kwalifikacje do 23 marca.
     Tyle o zmianach w edukacji, a co w kulturze? O dalsze losy m.in. dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki, który właśnie przechodzi do historii, zapytaliśmy biuro prasowe prezydenta Elbląga. Czekamy na odpowiedź.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Czyli to prawda. Czysto polityczna decyzja. Trzeba połączyć departamenty by zrobić miejsce dla Edka Pietrulewicza. O oszczędnościach nie ma mowy, bo 1 osoba nie ogarnie tak dużego departamentu. Będą zatrudnieni kierownicy referatów i pewnie ich zastępcy co zwiększy koszty. Czekali z tym do momentu, aż Wilk klepnie im na sesji zmiany w oświacie(łączenie szkół) i Pani podziękowali. Tylko po co ten konkurs?Wszystkie karty już odkryte. Wilk-Wróbel 0:1.Następny będzie skarbnik mam nadzieję, że po sesji będzie1:1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30 7
  obserwatorsceny(2015-03-16)
 • Ale się portelowy ludem rozpędził. .. za wikowych sie tak nie, ,pytał, ,. .. .. propisowy numerek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 6
  (2015-03-16)
 • Spojrzalabym na to z innego punktu widzenia, a może niektóre z tych osób powinny dawno pożegnać swoje stopki......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2015-03-16)
 • gratulacje dla pana Edka,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 5
  uczeńiowaty(2015-03-16)
 • Pani Mikulska z takim oddaniem likwidowała szkoły, że na pewno coś za to w nagrodę dostanie. .. .może jakiś stołeczek dyrektora szkoły. .. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 5
  (2015-03-16)
 • Oficjalne gratulacje wolno mi przyjmować dopiero po, ,konkursie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  Edziu(2015-03-16)
 • tylko nie Edek on może z oświatą ma coś wspólnego ale za to ze sportem. .. .chyba wirtualnym, poza tym powszechnie znana jest niechęć tego Pana do ludzi sportu (czyt. n. w-fu) i nie tylko. .. podziękowań prezydenta ciąg dalszy :-((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 7
  JAJnosik(2015-03-16)
 • Poprzedni prezydent nadawał sie do pchania karuzeli ten przynajmniej robi cos pożytecznego bo tamten byl specjalista w czekaniu na niewiadomo co aż sie doczekal wyautowania w koncu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 14
  (2015-03-16)
 • To mi się podoba. Panie Prezydencie proszę o jeszcze. W instytucjach państwowych nie powinno być pracowników, którzy mogą pobierać świadczenia emerytalne. W to miejsce należy zatrudniać młodych z dobrym wykształceniem i talentami wrodzonymi. Powinien być zakaz zatrudniania po pseudo studiach. Tylko po dobrych uczelniach. Panie Prezydencie proszę o jeszcze, tak ze sto osób. Pozostali niech się wezmą do pracy, a nie tylko czekają na trzynastki, premie i inne świadczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 14
  Zawróbelkiem(2015-03-16)
 • Czyszczenie i obsadzanie swoimi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 5
  qwqeae(2015-03-16)
 • Ewidentnie szykowane miejsce dla pana Pietrulewicza, dla niego sport nie istnieje, i na pewno w związku z tym odczujemy zmiany, a nawet pogorszenie, a przecież jest to rok stop zwolnieniom z w-f, stawianie na aktywność fizyczną, zachęcanie do aktywności i popularyzację sportu. .. .przez niego duża rzesza młodzieży ucierpi z tego powodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2015-03-16)
 • Miasto szuka oszczędności. bu hahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  kat-ol(2015-03-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem