Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alarm co 3,5 godziny

Elbląg, Alarm co 3,5 godziny W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali najczęściej nie do pożarów, a do wypadków i kolizji drogowych (fot. PS)

W ubiegłym roku jednostki podległe Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu wyjeżdżały do różnego typu zdarzeń średnio co 3,5 godziny. Ogółem odnotowano 2 134 interwencje, z czego najczęściej wyjeżdżano nie do pożarów, ale do wypadków i kolizji drogowych oraz na wezwania związane z usuwaniem gniazd os i szerszeni.

Elbląscy strażacy podsumowali swoją pracę w 2008 roku. Jak zawsze była to także okazja do omówienia planów na przyszłość, wśród których znalazły się m.in. poważne zakupy sprzętowe oraz budowa nowej remizy dla strażaków.
     Straż Pożarna jest najlepiej ocenianą przez Polaków służbą mundurową. Coraz częściej strażacy postrzegani są nie tylko jako specjaliści od gaszenia pożarów, ale też jako ratownicy udzielający pomocy przy wypadkach drogowych czy klęskach żywiołowych. Potwierdzają to zresztą same statystyki.
     - Gaszenie pożarów stanowiło w ubiegłym roku ok. 41 proc. ogółu tych zdarzeń. Walka z ogniem już dawno nie jest naszym jedynym, głównym zadaniem - mówi bryg. Tomasz Świniarski, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu. - Ostatnio np. prawie codziennie wzywani jesteśmy na interwencje związane z tlenkiem węgla.
     W trzech jednostkach ratowniczo-gaśniczych (stacjonujących w Elblągu i Pasłęku) podległych Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu pracuje 154 strażaków. Ich marzeniem są nowe samochody gaśnicze. Obecnie większość wozów strażackich ma ponad 20 lat. Wciąż się psują, a ich naprawy generują koszty.
     Obecny na spotkaniu ze strażakami w Elblągu st. kpt. Robert Fliciński, naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, potwierdził, że w tym roku w strażackim budżecie planowany jest zakup dwóch średnich samochodów ratownictwa technicznego i chemicznego z przeznaczeniem dla elbląskich jednostek, natomiast w roku 2010 - trzech ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, których zakup zostanie sfinansowany najprawdopodobniej z funduszy europejskich.
     Strażacy z niecierpliwością czekają też na zapowiadaną budowę nowej remizy strażackiej, która powstanie w miejscu dotychczasowej siedziby strażaków przy ul. Bema. W grudniu ubiegłego roku w sprawie budowy tej jednostki podpisano w Elblągu list intencyjny, a w tym roku mają się rozpocząć prace związane z jej budową .
     
     Relacja Marty Hajkowicz:

MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW BIZNES
Domena .pl