Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artur Zieliński sekretarzem miasta

 
Elbląg, Artur Zieliński sekretarzem miasta fot. Anna Dembińska
Rek

Niespodzianki nie było - zgodnie z przewidywaniami sekretarzem miasta został Artur Zieliński, wiceprezydent miasta za czasów Henryka Słoniny. Tym samym jest on pierwszą osobą od ponad trzech lat, która pojawi się na stanowisku sekretarza.

"Pan Artur Zieliński spełnia kryteria wymagane do pracy na ww. stanowisku, wykazał się niezbędną wiedzą i doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań" - takie zdanie pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej w piątek, 13 lutego.
     - Złożono osiem ofert. Jedna, z powodów formalnych została odrzucona, na rozmowę nie stawiły się trzy osoby, z czterech kandydatów wybrano pana Artura Zielińskiego - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Na razie trwają ustalenia, kiedy sekretarz miasta zacznie pracę.
     Artur Zieliński z elbląskim samorządem związał się w 1996 r. - wtedy też podjął pracę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Od 1 lutego 2001 r. był rzecznikiem prasowym ówczesnego prezydenta miasta, Henryka Słoniny. Dwa lata później został  naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu. Następnie był wiceprezydentem miasta, od 2006 r. do 2010 r.
     Ukończył Uniwersytet Gdański, jest magistrem politologii o specjalizacji samorządowej, skończył również studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej oraz studiów podyplomowych z zakresu europejskiego prawa samorządowego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
     Jako sekretarz miasta będzie musiał czuwać nad organizacją urzędu oraz nadzorować obsługę klientów Urzędu Miejskiego w Elblągu, przestrzeganie wewnętrznych procedur, procedurę administracyjną, czy załatwianie skarg i wniosków.  Do jego zadań będzie również należało nadzorowanie pracy urzędników, a także współpraca z organami kontrolnymi oraz organami administracji samorządowej, rządowej oraz organizacjami pozarządowymi i politycznymi.
     Poprzedni sekretarz miasta, Jarosław Lango, zarabiał 9 282 zł brutto. W tej kwocie zawarte są również dodatki związane m.in. z wysługą lat, ale jak informuje biuro prasowe UM nie oznacza to, że tyle będzie zarabiał obecny sekretarz.
     
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena .pl