UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Atak chce przejąć „Stadion”

 
Elbląg, W "Stadionie" jest obecnie 21 pokoi
W "Stadionie" jest obecnie 21 pokoi (fot. Anna Dembińska)
Reklama

IKS Atak Elbląg chce przejąć od miasta budynek hotelu MOSiR przy ul. Brzeskiej. Miałoby w nim powstać ogólnopolskie centrum treningowe dla osób niepełnosprawnych. - Mamy już gotowy projekt. Wiemy, czego chcemy. Liczymy na przychylność władz miasta – mówi Tomasz Woźny, prezes IKS Atak.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przechodzi zmiany. Od 1 lutego targowiskiem miejskim, którym dotychczas zarządzała ta instytucja, będzie administrował Zarząd Budynków Komunalnych. Z kolei tereny zielone przejdą pod Zarząd Zieleni Miejskiej. Od 1 kwietnia, po połączeniu z Centrum Sportowo-Biznesowym, MOSiR ma się zajmować jedynie obiektami sportowymi, nadal jednak będzie miał pod swoją opieką obiekty noclegowe - „Stadion” przy ul. Brzeskiej i „Atletikon” przy ul. Agrykola. Prezydent Elbląga zapowiadał, że będzie szukał firm-operatorów, chętnych do zarządzania „Stadionem” i „Atletikonem”, niespodziewanie chętny znalazł się sam. To Integracyjny Klub Sportowy „Atak” z Elbląga, który w budynku „Stadionu” chce stworzyć ogólnopolskie centrum treningowe dla osób niepełnosprawnych.
       - Mamy gotowy pomysł i projekt całego przedsięwzięcia. Wiemy, gdzie możemy aplikować o środki na ten cel. To ma być centrum treningowe między innymi dla osób trenujących siatkówkę i hokej. Chcielibyśmy przed budynkiem wybudować dwa profesjonalne boiska do siatkówki plażowej, a w samym budynku urządzić centrum szkoleniowo-treningowe, z którego mogliby korzystać osoby z całego kraju, nie tylko niepełnosprawni. Powstaną tutaj także mieszkania treningowe dla osób niepełnosprawnych, by mogły się tutaj usamodzielniać – mówi Tomasz Woźny, prezes IKS Atak Elbląg. - Liczymy na przychylność władz miasta. Chcielibyśmy przejąć budynek w użyczenie i zainwestować w poprawę jego funkcjonalności, by służył osobom niepełnosprawnym. Czas na goni, więc im szybciej nasza propozycja zostanie rozpatrzona, tym lepiej.
       - Potwierdzam, że do Urzędu Miejskiego wpłynęła propozycja IKS Atak Elbląg wraz z koncepcją zagospodarowania całego obiektu. Została przekazana do analizy do poszczególnych departamentów – powiedziała nam Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       IKS Atak chciałby przejąć „Stadion” najpóźniej 1 kwietnia.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Czegoś nie kumam! Proszę podać ile tylko w 2015 roku dostał Atak od naszego samorządu środków finansowych? Bo chyba nie chcemy aby obiekt dostał Atak a potem dalej i tak będziemy to my go utrzymywać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 2
  Kat.Na.Idiotów(2016-02-01)
 • A ja chce budynek po Hotelu Atletikon parafrayujc wiem czego che i mam projekt zrobię tam ogólnopolskie centrum nauki tańca na rurze i samorząd nigdy do mnie nie dołoży
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  C.ieciorka(2016-02-01)
 • Atak weźcie w pakiecie boisko obok. Wylejcie asfalt i plac do grania w siatę jak znalazł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  PanWacław(2016-02-01)
 • Przecież jest napisane że będzie służyć nie tylko niepełnosprawnym więc poco te bóle, tylko dlatego że ktoś ma pomysł? Najprościej jest narzekać i to jeszcze anonimowo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 8
  (2016-02-01)
 • Na Krakusa powinna powstać pełnowymiarowa bieżnia lekkoatletyczna z prawdziwego zdarzenia. a takiej w mieście naszym nie uwidzisz. Wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  benjohnson(2016-02-01)
 • Miasto bogate - pomoże Mieszkańcy - pomogą Drogi remontować ! A nie kolejne fikcyjne inwestycje !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2016-02-01)
 • Monitorujcie tą sprawę grosz po groszu !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2016-02-01)
 • Czyli co damy cwaniakom za 1 zł hotel, a później będziemy to jeszcze utrzymywać poprzez dofinansowywanie "Ataku"? Niech spadają na drzewo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 0
  KapitanŻbik(2016-02-01)
 • Taniej będzie wybudowanie nowego obiektu, a nie remontowanie i modernizowanie obiektu po przejściach. Co na to sławetna Rada Sportu powołana przez pana Wróblewskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  cosik(2016-02-01)
 • Cwaniaki kupili pare hektarów ziemi w Piastowie od Agencji Rynku Rolnego i tam niech sobie wybudują ogólnopolskie centrum treningowe dla osób niepełnosprawnych a nie na gotowe, dostają niezłe dofinansowania koniec z rozdawnictwem niema na to zgody do roboty cwaniaki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2016-02-01)
 • W łaśnie w taki sposób rozdrapuje się NASZE mienie. Niech atak wynajmuje tam sale i niech trenuje! Czego chcą więcej?! Biznesy robić ?Po cichu wszystko "rozkradną. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  niedora(2016-02-01)
 • To jest mienie miejskie i ma słuzyc mieszkańcom !!!!!1 Gdzie mamy spedzac czas. Zeby pograc sobie w piłkę musimy słono płacic za wynajmowanie sali !!!!! Podatki płacimy a nic w zamian !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  cwaniakomnie(2016-02-01)
Reklama