Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Truciciel z ul. Andrzeja Struga Truciciel z ul. Andrzeja Struga

Bronią związkowca

Około 1000 związkowców z regionu elbląskiego Solidarności ma wziąć udział w zaplanowanej na środę pikiecie przedUrzędem Miasta i Gminy w Malborku. W ten sposób związkowcy chcą bronić przewodniczącego komisji zakładowej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przed dyscyplinarnym zwolnieniem go z pracy.

Takie zwolnienie wręczył Florianowi S. prezes zakładu. Zarzucił mu, że pracownik rażąco naruszył obowiązki w pracy i wulgarnie odnosił się do przełożonych.
     - Pan S. otrzymał już dwie nagany. Jego zachowanie było ciężkim naruszeniem obowiązków służbowych - powiedział Jan Hałuszczak, prezes przedsiębiorstwa - a ponadto, ten pan ma sprawę karną o stosowanie gróźb wobec kierownika.
     Związkowcy tymczasem uznali, że przyczyna zwolnienia Floriana S. tkwi zupełnie gdzie indziej. Wg Solidarności, zarzuty nie są merytoryczne.
     - Tu nie chodzi o sprawy pracownicze, ale o to, że prezes jest niechętny związkom zawodowym - powiedział Mirosław Kozłowski, przewodniczący elbląskiej Solidarności. - Zarzuty były np. takie, że szef związku myje swój samochód na terenie przedsiębiorstwa. To są więc tylko osobiste animozje prezesa wobec Floriana S.
     Solidarność próbowała kompromisu. Zaproponowała prezesowi zakładu, by wycofał zwolnienie dyscyplinarne, a związek w zamian wybierze nowego przewodniczącego w zakładzie. Prezes na taką propozycję nie przystał.
     - Nie ma dla mnie znaczenia, czy Florian S. jest związkowcem, czy nie. Dla mnie on jest pracownikiem, a pracownik powinien przede wszystkim sumiennie wykonywać swoje obowiązki, a tak nie było - wyjaśnia Hałuszczak.
     Sprawa trafiła do Sądu Pracy w Malborku. Pikieta odbędzie się pod Urzędem Miejskim w Malborku, ponieważ związkowcy próbowali rozmawiać w tej sprawie także z burmistrzem. Rozmowy nie przyniosły rezultatów. Pikieta ma się rozpocząć o 16.00.
     - To nie jest jedyny przykład łamania praw związkowych w zakładach pracy - stwierdza Kozłowski. - Innym przykładem jest np. obniżenie w MZK w Malborku pensji tylko jednej grupie zawodowej - kierowcom. Chcemy ukrócić pracodawców, by nie dochodziło w zakładach pracy do takich incydentów.
     Kozłowski powiedział, że poinformował o organizacji protestu odpowiednie służby. Nie otrzymał odpowiedzi odmownej.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna