Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centrum Rekreacji Wodnej – umowa o dofinansowanie podpisana

 
Elbląg, Centrum Rekreacji Wodnej – umowa o dofinansowanie podpisana
(fot. AD)

Cieszę się, że jestem w Elblągu w ten szczególny dla wszystkich Polaków dzień. Chcieliśmy, żeby ta umowa została podpisana jak najszybciej, bowiem czas na realizację tej inwestycji jest bardzo krótki – powiedział dziś (24 grudnia) w Elblągu marszałek województwa Jacek Protas, podpisując umowę na dofinansowanie budowy Centrum Rekreacji Wodnej kwotą 16,3 mln zł. Prawie 9 mln zł dołoży miasto.

Przypomnijmy, elbląski wniosek dotyczący budowy Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Spacerowej zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez władze województwa po tym, jak prezydent Jerzy Wilk zwrócił pieniądze przeznaczone na budowę stadionu przy ul. Agrykola, rezygnując z tej inwestycji. Na konkurs ogłoszony w ramach Osi Priorytetowej 2 Turystyka – Infrastruktura sportowo-rekreacyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 wpłynęły cztery projekty: Elbląga, Morąga, Olsztyna i Iławy. Elbląski projekt – „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu – etap I” uznano za najlepszy. Wartość projektu to 25,2 mln zł, kwota dofinansowania – 16,3 mln zł, prawie 9 mln zł dołoży miasto.
– Chcieliśmy, żeby ta umowa została podpisana jak najszybciej, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czas na realizację tej inwestycji jest bardzo krótki, bowiem wszystkie inwestycje realizowane w ramach programów europejskich muszą być zakończone przed 30 czerwca 2015 roku – wyjaśniał Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Dlatego też nie zwlekając, gdy tylko zakończyły się procedury konkursowe, postanowiliśmy podpisać tę umowę, stąd moja obecność w Elblągu. A że dzień jest szczególny, tym bardziej mnie to cieszy. Myślę, że dla Elbląga będzie to dobre przedsięwzięcie, będzie to dobry prezent, bowiem tego rodzaju przedsięwzięcia budują regionalność takich miast, jak Elbląg.
     Jacek Protas długo zabiegał o to, by Elbląg w rządowych programach strategicznych miał statut miasta regionalnego i taki statut Elbląg uzyskał. Będzie to miało duże znaczenie w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej.
– Wszystkim nam zależy na tym, żeby to miasto osiągnęło taki właśnie – regionalny charakter, stąd też nasze wcześniejsze bardzo mocne zabiegi u pani minister Elżbiety Bieńkowskiej, żeby we wszystkich dokumentach strategicznych Elbląg był zapisany jako ośrodek o znaczeniu regionalnym – mówił Jacek Protas. – Tę regionalność trzeba budować, bo same zapisy w strategii nie wystarczą. Myślę, że będzie na to dobry czas, dobry klimat w następnym okresie programowania UE. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego postanowił o tym, żeby wydzielić dla Elbląga i Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego specjalne środki. To nie jest nic automatycznego, dlatego, że takie specjalne środki są wydzielane dla ośrodków wojewódzkich. Natomiast na Warmii i Mazurach postanowiliśmy, że Elbląg takie środki otrzyma, by budować tę swoją regionalność. Ale to dopiero przyszłość, dziś gratuluję panu prezydentowi Jerzemu Wilkowi, gratuluję wszystkim mieszkańcom Elbląga tej inwestycji. Trzymam kciuki, aby nie było przeszkód w jej realizacji. Zdajemy sobie sprawę, że czas na realizację jest krotki, ale musicie w tym czasie się zmieścić.

 

– Dziękuję panu marszałkowi za bardzo obiektywne podejście do oceny tych projektów. Dziękuję, że względy merytoryczne rozstrzygnęły o tym, że to elblążanie dostaną na święta taki miły prezent – powiedział prezydent Jerzy Wilk. – Jest decyzja, będziemy budowali Centrum Rekreacji Wodnej oczekiwane przez mieszkańców miasta. Dziękuję również partnerowi projektu, panu burmistrzowi Tolkmicka Andrzejowi Lemanowiczowi, który nas wsparł dzięki umowie o współudziale w projekcie. To też miało wpływ na ocenę merytoryczną projektu. Dziękuję wszystkim, którzy braki udział w opracowaniu tego projektu. I jeszcze raz podkreślam – dziękuję panu marszałkowi, który miał decydujący głos w podejmowaniu decyzji rozstrzygającej konkurs, że taką decyzję podjęto.
     Gdy marszałek ogłosił konkurs, wiele było głosów, że projekt złożony przez prezydenta Wilka (z PiS) nie wygra w konkursie marszałka Protasa (z PO), stąd te słowa Jerzego Wilka o obiektywizmie marszałka.
     Tolkmicko jest partnerem Elbląga w projekcie budowy Centrum Rekreacji Wodnej. Za to, że inwestycja posłuży mieszkańcom więcej niż jednej gminy, elbląski projekt zyskał dodatkowe punkty w konkursie.
– Zaczynamy współpracę z Elblągiem – powiedział, składając swój podpis pod umową, burmistrz Andrzej Lemanowicz. – Jeszcze raz dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym projekcie. Nie tylko elblążanie, ale również mieszkańcy gminy Tolkmicko będą korzystać z tych basenów. Umówiliśmy się, że nasze wsparcie finansowe projektu będziemy odbierać w wejściówkach dla dzieci i młodzieży.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Skąd miasto weźmie 9 mln (pewnie więcej) przecież po poprzedniej ekipie zostały same długi mr. Wilk? Jak tego dokonać? To niemożliwe. Skończy się jak ze stadionem (też podpisana umowa i dofinansowanie z UE).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 17
  elblazaninOE(2013-12-24)
 • Brawo Panie Prezydencie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 19
  SpongeBobKanciastoporty(2013-12-24)
 • Panie Lemanowicz niech w końcu drogi w gminie Tolkmicko zostaną zakończone ta opieszałość to tylko wyłącznie pańska wina p. Lemanowicz jeszcze nigdy Tolkmicko nie było tak zaniedbane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 12
  hekra(2013-12-24)
 • niewżne jak, niważne co, ważne że piszą, reklama dzwignią handlu czy kariery
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 8
  (2013-12-24)
 • Przedewszystkim pieniadze zwrocone to był układ miedzy marszałkiem a wilkiem. Pieniadzy zwróconych było duzo, wiecej. One były przeznaczone miedzy innymi na stadion przy A8 (około 12mln) reszta miała byc przeznaczona na infrastrukture szkolną, korty, boisko boczne do treningów etc. Teraz Wilk ma z czego dołozyc a przedtem mamrotał ze nie ma. Mówie jeszcze raz że zwrot to był układ mimo dwóch różnych opcji politycznych. Ale Nowaczykowi protas z wilkiem nosa utarli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  Skypel(2013-12-24)
 • Basen chce Wilk wybudowac po to, żeby tym od referendum zapewnic pracę na tym basenie. Do konca życia bedą siedziec za gruba kasę. ZOBACZYCIEEEEE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 15
  wnuczka(2013-12-24)
 • Protas będzie w maju pchał się do eurokoryta, więc nie mógł sobie pozwolić na gniew i stracone głosy mieszkańców Elbląga w przypadku przyznania dofinansowania Olsztynowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 3
  NowaPrawica(2013-12-24)
 • jeżeli marszałek J. Protas zabiegał o to, Elbląg był miastem regionalnym to znakomicie, dziękujemy, mamy nadzieję na wsparcie totalne i nieustająca, Elbląg i ta ziemia jest tego warta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  (2013-12-25)
 • Prezydent Jerzy Wilk to najlepszy elbląski prezydent w powojennym Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 22
  (2013-12-25)
 • I tak powinno działać PO razem z PiS na szczeblu samorządowym, razem ponad podziałami centralnymi i będą dobre efekty dla Elbląga. To powinien być dopiero początek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 7
  (2013-12-25)
 • " Jacek Protas długo zabiegał o to, by Elbląg w rządowych programach strategicznych miał statut miasta regionalnego i taki statut Elbląg uzyskał. Będzie to miało duże znaczenie w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej. " OBY, "ZAWADA" potrzebuje dużych dotacji na termomodernizację budynków, poprawę infrastruktury, bezpieczeństwa itp. itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 6
  R.N.(2013-12-25)
 • I na tym polega przewaga PO, są racjonalni i pozbawieni małostkowości. Przynajmniej Protas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 10
  (2013-12-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z erotyką
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety z jachtami
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama