Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ceny pójdą w górę

 
Elbląg, Ceny pójdą w górę Od 1 stycznia 2018 r. wzrosną ceny za wodę (fot. arch. AD, portEl)
Rek

Radni zdecydowali - od 1 stycznia 2018 r. wprowadzone zostaną podwyżki cen wody i opłat za odprowadzanie ścieków. Zgodnie z propozycją EPWiK zwiększenie opłat dla gospodarstw domowych nastąpi średnio o 9 procent. - Radni mają tylko jedną możliwość - głosować "przy pistolecie", bo dotacja nam przepadnie - wyraził swój sprzeciw radny SLD Ryszard Klim.

Dziś (16 listopada) rozpatrywali wniosek, jaki przedstawiło Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Chodziło o zatwierdzenie nowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków. Zgodnie z wnioskiem, podwyżki dla gospodarstw domowych mają wynieść średnio 9,3 procent (4,9 proc. za wodę, 14,1 proc. za odprowadzanie ścieków). Firmy i instytucje zapłacą o 8,9 proc. więcej.
„Wzrost cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wynika z ich zbyt niskiego poziomu, niepokrywającego w pełni kosztów realizacji tych usług. Obecnie obowiązujące ceny usług zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków nie były zmieniane od 2015 r. Zmiana cen wynika również z konieczności zabezpieczenia środków na realizację inwestycji. Dotyczy to przede wszystkim inwestycji w zakresie gospodarki ściekowej o łącznej wartości brutto ponad 116 mln zł, w tym inwestycji dotyczącej modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków, które zostaną zrealizowane w najbliższych latach. Powyższe inwestycje realizowane będą przy współfinansowaniu środkami unijnymi w łącznej wysokości ponad 60 mln zł” .
"Za" było 18 radnych, "przeciwko" 4, zaś 2 wstrzymało się od głosu. I tym sposobem w nowy rok wejdziemy z podwyżkami.
     - Radni mają tylko jedną możliwość - głosować "przy pistolecie", bo dotacja nam przepadnie. Zabrakło społecznej dyskusji w tej kwestii. Wzrastają koszty codziennego życia, a my występujemy jak dawcy obciążeń. A może pójść w drugą stronę i odciążyć elblążan: może przez zmniejszenie czynszów? - swoją dezaprobatę wyraził radny SLD Ryszard Klim.- Nie mogę poprzeć tej uchwały w proponowanym kształcie - i nie poparł, ale jego sprzeciw był w finalnym efekcie symboliczny.
     A to może nie być koniec podwyżek, bo nadal EPWiK czeka na wysokość stawek, jakie będzie musiało płacić za świadczenie usług wodnych, które wejdą w życie od 1 stycznia 2018 roku na mocy nowego prawa wodnego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Seat