UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co mają wiceprezydenci

 
Elbląg, Jacek Boruszka (z lewej) i Janusz Nowak
Jacek Boruszka (z lewej) i Janusz Nowak (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Nic tak nie podnosi emocji wśród mieszkańców jak pieniądze, które zarabiają włodarze za administrowanie miastem. Oświadczenie majątkowe Witolda Wróblewskiego za 2016 rok jest jeszcze weryfikowane, dzisiaj publikujemy dane z oświadczeń wiceprezydentów.

Oświadczenie majątkowe prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego będzie opublikowane w połowie lipca, bo trwa jego weryfikacja. - W tej chwili trwa sprawdzanie oświadczenia przez urząd wojewódzki i urząd skarbowy. To normalna procedura – wyjaśnia Bożenna Ulewicz, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.
       Poznaliśmy natomiast oświadczenia majątkowe wiceprezydentów Elbląga. Janusz Nowak (SLD) na koniec ubiegłego roku miał 65 tys. zł oszczędności i to jest jego majątek odrębny. Razem z żoną posiada za to kilka nieruchomości: dom o powierzchni 199 metrów kwadratowych, który wiceprezydent wycenił na 600 tys. zł oraz dwa mieszkania (50,4 m2 o wartości 180 tys. zł i 36,5 m2 warte 120 tys. zł.). Do tego trzy działki (dwie niezabudowane) o łącznej wartości 73,6 tys. zł. I trzy samochody o wartości powyżej 10 tys. zł. (najmłodszy ma 10 lat), które wiceprezydent musiał wpisać do oświadczenia. Janusz Nowak w 2016 roku zarobił 155 tys. zł, z czego ze stosunku pracy niecałe 125 tys. zł i 6 tys. zł z wynajmu mieszkań.
       Oszczędności wiceprezydenta zmalały w ciągu roku o 20 tys. zł, a dochody wzrosły o 18 tys. zł. Janusz Nowak nie ma żadnych zobowiązań z tytułu kredytów, pożyczek itp.
       Z kolei wiceprezydent Jacek Boruszka (PO) nie ma żadnych oszczędności. Tak przynajmniej podaje w swoim oświadczeniu majątkowym za 2016 r. Dom o powierzchni 115 m2 oszacował na 550 tys. zł.
       Jedynym dochodem wiceprezydenta był ten z pracy w ratuszu, na konto z tego tytułu przez rok wpłynęło prawie 124 tys. zł. Jacek Boruszka ma też do spłacenia kredyt hipoteczny (zaciągnięty w euro) oraz kredyt odnawialny w ramach konta ROR. Flota wiceprezydenta to dwa samochody osobowe, z których najmłodszy ma 10 lat.
       W ciągu 2016 r. oszczędności Jacka Boruszki stopniały z 6 tys. zł do zera. Wiceprezydent spłacił 3,5 tys. euro kredytu hipotecznego, zadłużenie z tytułu kredytu odnawialnego pozostało takie samo – 22 800 zł.
       Na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano już oświadczenia najważniejszych urzędników ratusza oraz kierowników miejskich jednostek organizacyjnych, dyrektorów elbląskich szkół. Oświadczenia majątkowe prezydenta i radnych zostaną opublikowane w terminie późniejszym.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Przeciez Boruszka jezdzie nowiutkim samochodem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  (2017-05-23)
 • ,, Oświadczenia majątkowe prezydenta i radnych zostaną opublikowane w terminie późniejszym. " A moim zdaniem (i zdaniem obowiązującego prawa) każdy elblążanin w tym dziennikarze mogą bez problemu uzyskać kopie albo skany tych oświadczeń złożonych przez ww. wymienionych do 30 kwietnia, powołując się na ustawę o dostępie do informacji publicznej już dzisiaj !!! Sprawdzanie oświadczeń przez organy nie ma nic do tego. Kopie tych oświadczeń są w Urzędzie Miejskim w Elblągu i MUSZĄ po 30 kwietnia być dostępne zainteresowanym panie Malicki !!! Tyle w tym temacie Znawcy tematu. Nie znajomość prawa szkodzi dziennikarzom. No kto zaprzeczy panie Malicki, kto? Macie tam obsługę prawną w Urzędzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 1
  Leszek57(2017-05-23)
 • " trzy działki (dwie niezabudowane) o łącznej wartości 73,6 tys. zł. " - chyba żart
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 0
  (2017-05-23)
 • "wiceprezydent Jacek Boruszka (PO) nie ma żadnych oszczędności. - ja zarabiam 3 tys i mam 50 tys oszczędności a on ma zero? - chyba jakies jaja sobie robią!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 1
  (2017-05-23)
 • Lewactwo w kierownictwie jest POrażające - SLD i PO - tylko PSL brakuje!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2017-05-23)
 • To co tu napisaliście to jakaś parodia! Gdzie takie tanie działki są???, zero oszczędności ma osoba zarabiająca 10 tys miesięcznie - to chyba jakaś komedia albo prima aprilis!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 1
  (2017-05-23)
 • Manchester w żałobie. Polacy wracajcie do kraju!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  (2017-05-23)
 • w momencie zmiany waluty na Euro Polska jest bankrutem. 
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2017-05-23)
 • Hahahaha Janusz Nowak w 2016 roku zarobił 155 tys. zł, z czego ze stosunku pracy niecałe 125 tys. zł i 6 tys. zł z wynajmu mieszkań. 6tys zł z wynajmu mieszkań? Przez rok? To ob je chyba po złotówce wynajmowal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 1
  (2017-05-23)
 • Wolałbym artykuł o tym co maja w głowach albo raczej czego na pewno nie mają!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  Kat.,Na.,Idiotów(2017-05-23)
 • Nie po zlotowce a po 500 miesiecznie-tak zeby US nie doczepil sie,reszta kwoty pewnie pod stolem bez podatku idzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 0
  yogi(2017-05-23)
 • Ten artykuł to jakiś dramat - CBŚ, US i CBA do roboty!!!!! Takich bredni jeszcze nie czytałem - śmierdzi kłamstwem na kilometr.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 1
  (2017-05-23)
Reklama