UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Coraz bliżej do kąpieliska

 
Elbląg, Coraz bliżej do kąpieliska
(fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Do końca czerwca ma być gotowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Za 600 tysięcy złotych wykona ją firma z Gliwic, która wygrała konkurs na koncepcję kąpieliska. Sama koncepcja ma być też zaktualizowana. Co się zmieni?

Przypomnijmy, że konkurs na koncepcję rewitalizacji kąpieliska przy ul. Spacerowej wygrała firma Architekci PL Jerzy Hnat z Gliwic. W dotychczasowej niecce miałby powstać akwen z roślinnością, która będzie oczyszczać wodę, obok mają powstać plaże, plac zabaw, mała gastronomia i szatnie, wypożyczalnia sprzętu wodnego latem i łyżew zimą oraz bulwary nad Kumielą, a także siłownia na świeżym powietrzu i ścieżki rowerowe i to wszystko w sumie za 23 miliony złotych. Część komercyjną z hotelem SPA i basenami rekreacyjnymi miałby zbudować już prywatny inwestor.
       - Wygrała ta koncepcja, którą stosunkowo najłatwiej można poddać negocjacjom i która miała najlepsze rozwiązania dotyczące układu urbanistycznego wokół terenu przy ul. Spacerowej. Chodziło nam o to, by koncepcja jak najbardziej integrowała się z otoczeniem i Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Każdy z uczestników konkursu, startując w nim, przekazał prawa autorskie, więc pozostałe koncepcje mogą być inspiracją dla zwycięzcy przy tworzeniu dokumentacji projektowej – tłumaczył nam kilka miesięcy temu Jacek Bocheński, znany elbląski architekt i urbanista, który był przewodniczącym sądu konkursowego.
       Negocjacje architektów z miastem już się zakończyły, ich efektem jest umowa na stworzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kąpieliska, za którą samorząd zapłaci 600 tysięcy złotych brutto. - Dokumentacja projektowa ma powstać do czerwca tego roku, projekt wykonawczy do sierpnia tego roku, jeszcze w wakacje ma być złożony wniosek o pozwolenie na budowę – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Projektanci mają również zaktualizować koncepcję, uwzględniając uwagi sądu konkursowego.
       Jakie to uwagi? Poprosiliśmy biuro prasowe ratusza o ich wykaz, a także o udostępnienie umowy z projektantem, czekamy na odpowiedź. Na razie udało nam się dowiedzieć, że wśród nich są zalecenia, by projektanci dokonali zmian w koncepcji dotyczącej części kąpieliska znajdującej się bliżej obecnego CRW Dolinka, gdzie początkowo architekci z Gliwic planowali jedynie naturalny akwen z plażą i siłownią pod chmurką bez basenów rekreacyjnych.
       Skąd miasto weźmie pieniądze na rewitalizację kąpieliska, gdy już dokumentacja projektowo-kosztorysowa i pozwolenie na budowę będą gotowe? W czerwcu 2017 roku ma być ogłoszony przez Urząd Marszałkowski konkurs z Regionlnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, dedykowany jedynie tak zwanemu obszarowi Elbląg ZIT-bis (Elbląg i okoliczne gminy). Na rewitalizację obszarów miejskich przeznaczono w nim aż 45 milionów złotych przy dofinansowaniu do 85 procent. To właśnie z tego źródła ma być sfinansowana rewitalizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • to tylko propaganda przedwyborcza. im blizej wyborow, tym czesciej bedziemy slyszec o tych wszystkich cudach, ktora maja powstac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 13
  yeti13(2017-02-02)
 • Super najpierw na tor na łyżwy a później na kąpielisko już nie mogę się doczekać tych weekendów w Elblągu i pewnie nie doczekam bo mam juz 18 lat i mogą nie zdążyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 5
  (2017-02-02)
 • Za tydzień usłyszymy o pięknym stadionie gdzie w blasku 2000lux pierwsze spotkanie rozegra nasza Olimpia tylko kiedy nie powiedzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 5
  (2017-02-02)
 • Stadionu nie ruszy slonina jedna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  ZdzichuMarynarz(2017-02-02)
 • a sralnia dla zarobaczonych czworonogów też będzie obok?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 11
  (2017-02-02)
 • teraz wróbel -ropuch wszystko nam obieca jak kiedyś. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 7
  (2017-02-02)
 • jako mieszkaniec tego miasta, żądam rozliczenia tzn obalenia ze stołków, wsadzenia do wiezienia ludzi odpowiedzialnych za doprowadzenie do totalnej ruiny tego obiektu. W skutek ich haniebnych zaniedbań teraz to my mieszkancy poniesiemy koszty odbudowy tego obiektu z totalnych ruin. Ludzie za to odpowiedzialni dalej piastuja wysokie stanowiska w ratuszu i MOSirze. trzeba ich z tego rozliczyc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 5
  turban(2017-02-02)
 • Czy ktoś widział by ukarano tych co podjeli decyzje by ich karano to nie w Polsce. Bankrut Szymany zamiast olsztyn finansować ze swojej kasy dofinansowuje się z kasy wojewódzkiej -JAKIM PRAWEM. Termy - bankrut, już powinien siedzieć ten kto je tak popierał. Jesli chodzi o Elbląg to każda jedna inwestycja jest schrzaniona i terminy i co poszedł ktoś do odpowiedzialności karnej?????Prosty przykład amfiteatr budowano w czynie społecznym jak ten obiekt wygląda dziś. Tor łyżwiarski czy kogoś pociągną do ukarania -BAJECZKI robią sobie jaja na całego i mają wszystkich wiecie gdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 1
  (2017-02-02)
 • Nie podoba mi się, taki tam projekt bez polotu na te czasy. Byle coś zrealizować, nie ważne jak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  NoNie(2017-02-02)
 • Marian Kowalski na prezydenta Elbląga!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 5
  (2017-02-02)
 • Haha..... "Coraz bliżej do kąpieliska". Dobre, jeszcze tylko 10 lat, 20 projektów, 15 prezydentów miasta i może wkoncu wbija pierwszą łopate, a dzieci jak się topiły w okolicznych zbiornikach tak się będą dalej topić. Widać nikt nie ma w tym interesu żeby to zbudować . Żenada...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  Czapajew(2017-02-02)
 • Poczekajmy trochę na porządną cofkę, to nic nie będzie trzeba budować!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  Rudy 102(2017-02-02)
Reklama