UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Coraz więcej turystów w mieście

 
Elbląg, Coraz więcej turystów w mieście
Widok na miasto z katedry św. Mikołaja (fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl)

Przechadzając się uliczkami Starego Miasta możemy usłyszeć rozmowy nie tylko w języku polskim. Jako ostateczny cel podróży, bądź dłuższy przystanek na trasie, Elbląg oferuje odwiedzającym zabytki oraz inne atrakcje.

- Ruch turystyczny w Elblągu zwiększył się od czasu majówki. W dniach 1- 3 maja Punkty Informacji Turystycznej mieszczące się w Ratuszu Staromiejskim oraz w Bramie Targowej odwiedziło 1330 zainteresowanych – przyznaje Aneta Bożyczko z Centrum Informacji Turystycznej w Elblągu. – Przychodzą do nas osoby, które wiedzą, co chcą zobaczyć, ponieważ wcześniej czytały o naszym mieście, ale też tacy, którzy są tu tylko „przejazdem”, więc pytają o najciekawsze obiekty, by zwiedzić je w krótkim czasie.
     Punkty Informacji Turystycznej, kierowane przez PTTK w Elblągu, prowadzą statystyki odwiedzających nasze miasto. Informacje o celu wizyty oraz o czasie pobytu są bardzo przydatne w planowaniu ofert, które zainteresują jak najwięcej turystów.
     - Przeważają Niemcy. Odwiedzają nasze miasto, szukając swoich korzeni – mówi Aneta Bożyczko. – Chcą koniecznie zobaczyć miejsce, gdzie się urodzili bądź wychowali.
     W Informacji Turystycznej można również zakupić pocztówki lub plakaty.
     - Dużym zainteresowaniem cieszą się figurki oraz magnesy ręcznie malowane przedstawiające najpopularniejsze obiekty w Elblągu – wyjaśnia Aneta Bożyczko. - Odwzorowano Bramę Targową, katedrę św. Mikołaja, Centrum Sztuki Galeria EL oraz trzy kamienice: przy ul. Studziennej, ul. Wigilijnej oraz Dom Królów. Przewidziana jest także sprzedaż koszulek z nadrukiem „Elblągue”, popularnych ostatnio wśród mieszkańców.
     Na miasto można również spojrzeć z góry - po wdrapaniu się na najwyższe piętro Bramy Targowej oraz katedry św. Mikołaja na wytrwałych czeka nagroda w formie pięknej panoramy Elbląga i okolic.
     Najbliższymi imprezami, które mogą zachęcić mieszkańców do wyjścia z domu, ale także skusić turystów, są Bieg Piekarczyka, Garmin Iron Triathlon 2018 oraz Dni Elbląga połączone z Turniejem Miast Kopernikańskich.
Magdalena Jaworska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Co z tego że ładna starówka, jak turyści po 1-2 godzinach zwiedzania zaczynają się nudzić bo nie ma żadnych dodatkowych atrakcji które ożywiały by starówkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 6
  hjmngb(2018-05-22)
 • Ale o jakich atrakcjach mowa ? Że niby co ma być. Elblag to fajne miejsce, nawet sobie nie zdajecie sprawy z tego jak bardzo pozytywnie jest odbierane nasze miasto przez innych mieszkańców Polski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 2
  elblazanin ok(2018-05-22)
 • Autorka chyba mieszka w innym mieście. Tak samo jak nieroby z łączności. Dla nich też elblag to rozwijającą się metropolia. A dla mieszkańców to nekropolia. .. ot taki mały błąd w słowie, A jak wiele zmienia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 11
  kreciol(2018-05-22)
 • Mamy tylko dane z tego roku. Na jakiej podstawie autor twierdzi, że turystyka wzrosła? Poza tym to dane ceteris paribus. O ile wzrosły, jaki był wzros w poprzedni mroku, czy dynamika się zwiększa? Czy turyści zostawiają więcej czy mniej pienięzy? No ludzie - bądźmy poważni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 8
  (2018-05-22)
 • Bo Starówka jest ładna i miło spędza się tam czas. Wiecej ogródków piwnych czy kawiarenek byłoby ok. Miasto powinno w tym pomagac, bo po to sa urzędnicy by myśleli jak tu rozwijać Elbląg a jak trzeba to pomagali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2018-05-22)
 • Żarty sobie robicie. Turysci przyjechali na chwilę i na Gdańsk pojechali. Jakie atrakcje przecież tu nic nie ma. Zbudujcie wreszcie replikę Osady Truso turysci przyjadą, beda walili całymi grupami. Jak do Biskupina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 3
  (2018-05-22)
 • Turniej miast Kopernika i dni Elbląga razem z olsztynem. Jaja sobie robicie. Wiochy nie chcemy w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2018-05-22)
 • O jakich innych rozrywkach piszesz, możesz podać przykład?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Realista1(2018-05-22)
 • Elblaska Starówka oprocz okolic Katedry to betonowa pustynia bez żadnego klimatu z brudnymi podworkami i pseudo bezdomnymi na kazdym kroku zalatwiajacymi potrzxeby fizjologiczne na ulicy. Fragment ulicy przy najnowszej kamiennicy to posmiewisko, że po czymś takim co jest dziurawym chodnikiem a jednoczesnie jezdnią piesi przepychaja sie z autami. Ogólnie nie ma gospodarza w tym rejonie miasta, a Wyspa Spichrzów, mimo, że to Srpdmie4ście i 70 lat po wojnie idealnie nadaje sie na pastwisko, zenada, i wstyd. Większość reszty miasta wyglada dużo lepiej niż ta Starówka, ale reszty turyści juz nie zwiedzają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 13
  (2018-05-22)
 • Truso to byl komunistyczny mit, zbudowany na legendach w celu szybkiej integracji E-ga do macierzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 7
  CT(2018-05-22)
 • Pesymisto smutny ! Pisz w swoim imieniu a nie w imieniu wszystkich mieszkańców. Ok?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 0
  Ivva(2018-05-22)
 • Trochę dużo tego marudzenia. Owszem, starówka odbudowywana na motywach, nie ma codziennych eventów i festiwali, ale trochę obiektywizmu, nie jest najgorzej. Olsztyn i Gdańsk cisną i łupią nas od dziesięcioleci, ale dajemy radę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  (2018-05-22)
Reklama