UWAGA!

Czego chcieliby radni?

 Elbląg, Czego chcieliby radni?
fot. arch. AD

Trwa sesja Rady Miejskiej. Zanim radni przeszli do głosowania nad uchwałami zgłaszali interpelacje, wnioski oraz pytania do prezydenta. Warto przypomnieć, że to narzędzia, za pomocą których radni od organu wykonawczego mogą domagać się określonych działań.

O tym, by bardziej pilnować rzeczy pacjentów oraz założyć monitoring na sali chorych mówiła Małgorzata Adamowicz (PiS). Według radnej stwierdzenie, że szpital nie odpowiada za rzeczy pacjenta jest bezzasadne i zaapelowała o reakcję odpowiednich jednostek.
       Z kolei radny Andrzej Tomczyński (SLD) powrócił m.in. do sprawy skrzyżowania ul. Łęczyckiej, Grottgera i Rawskiej. Według niego w tym miejscu powinno znajdować się rondo.
       - Co władza to obiecanki, ale może tym razem się uda – mówił Tomczyński.
       Radny domagał się również wyjaśnienia zlikwidowanego progu zwalniającego na ul. Bolesława Prusa.
       Z kolei Jan Redzimski (PiS) poprosił o rozpatrzenie instalacji świetlnej na ul. Jaśminowej. Jak mówił słabe oświetlenie sprawia, że kierowcom trudno skręcić w ul. Robotniczą.
       Halina Sałata (PiS) domagała się m.in. tego, by w Elblągu pojawiło się centrum powiadamiania ratunkowego, a także wyjaśnienia sytuacji związanej z powstaniem oddziału pulmonologicznego w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II.
       - Czy to prawda, że w ramach porządkowania usług medycznych powrócono do koncepcji utworzenia Centrum Matki i Dziecka? - pytała radna. - Czy odstąpiono od koncepcji utworzenia oddziału pulmonologicznego?
       Zapytanie poparła również Jolanta Lisewska (PiS) oraz Jolanta Janowska (PiS).
       Pod koniec sesji prezydent odpowiedział, że to "koncepcja, która jest od dawna nieaktualna".
       Z kolei Maria Kosecka, radna niezrzeszona, zwróciła się do prezydenta m.in. o to, by przeanalizować sytuację dojazdu służb ratowniczych do danego miejsca. Tę interpelację poparł również Michał Missan (PO), radny, ale i koordynator działu ratownictwa medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.
       - Wcześniej spółdzielnie myślały o tym, żeby zapewnić nam odpowiedni dostęp. Ostatnio ta inicjatywa umarła śmiercią naturalną, nie mamy żadnej informacji na temat nowo powstających szlabanów – mówił Missan podczas sesji Rady Miejskiej. - Wcześniej był taki zwyczaj, teraz go nie ma. Jestem zwolennikiem tego, żeby zwołać prezesów spółdzielni oraz zarządców wspólnot i porozmawiać o tym, jaki mamy dostęp, mogłoby to się odbyć pod egidą prezydenta.
      
mw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Czego chcieliby radni? — Film taki był kiedyś. Z Melem Gibsonem
  • Problem szlabanów jest bardzo poważny skoro pan radny a zarazem kordynator państwowego ratownictwa medycznego sygnalizuje ten problem ! moim zdaniem wszystkiego rodzaju ogrodzenia wymkneły się z kontroli najwyrazniej widać to na ulicy mącznej montaż szlabanu! co sprawiło zakorkowanie ulic sąsiednich np ślusarskiej, szkolnej Ten problem musi zostac rozwiazany odgórnie w przeciwnej sytacji nastąpi eskalacja działań wspólnot
  • Blokowanie miasta nastepuje w przerażającym tempie
  • widocznie cwaniaczku często parkowałeś na podwórku przy rakiecie jeśli teraz tak bardzo boli Cię, że w tym miejscu pojawił się szlaban. szkoda było 50gr na parkin w strefie płatnego parkowania? nie bądź taki kozak w rozporządzaniu nie swoim podwórkiem bo tam mieszkają ludzie, którzy po pierwsze chcą mieć gdzie zaparkować swoje własne samochody a po drugie chcą mieć trochę spokoju na swoim podwórku. musisz być nieźle zirytowany tym, że skończyło się na Mącznej parkowanie za darmochę. i tyle twojego, że się powściekasz cieniasie.
  • Chore miasto szlaban do szpitala, urzędu, miejsca urzytecznosci publicznej np. przeczkola itp. Taki jest widocznie obraz współczesnych czasów i włodarzy oraz mieszkańców zamieszkałych w Elblągu "wlasnosc prywatna"
  • to są radni - to są stare pierniki, a gdzie są młodzi. czy któryś z radnych jest w wieku ok. 30-40 lat. Te pierniki robią prawo pod siebie i dla siebie a młodzi w Anglii na zmywakach.
  • Przede wszystkim to niski poziom twojej wypowiedzi świadczy o twoim niskim poziomie intelektualnym. .A czy mieszkańcy bloków przy ul. Mącznej pomyśleli o rodzicach odwożących swoje dzieci do przedszkola? No cóż, nie. Po co? Przecież wy "mieszkańcy" nie macie tego problemu. .Poza tym, te tzw. podwórka stają się powoli poodgradzanymi prywatami, a są przecież terenem miejskim. Czy nie?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    2
    1
    rodzic_przedszkolaka(2015-02-19)
  • średnia wieku mędrców trochę przeraża, co oni mogą zrobić dobrego dla młodych.
  • Poznaliśmy pytania radnych, słuszne zresztą, a kiedy Panie redaktorze mw poznamy odpowiedzi, ?
  • "użyteczności" oraz "przedazkola"
  • widać, że pan radny w ogóle nie orientuje się w temacie "szlaban". We wszystkich jest montowany system "ratunek" i wszystkie służby otworzą taki szlaban - kartą lub pilotem lub telefonem. Warto by było poczytać o tym - panie bezradny. A potem trąbić na alarm!! Panu radnemu chce się nasiadówki, kawki, papieroska i spotkania w gronie i jakoś to będzie a ludzie zobaczą że czynny radny! A nie chce mu sie poczytać o prostych rzeczach,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    własnośćrzeczświęta(2015-02-19)
  • Może sesja nie obfitowała w fajerwerki, ale relacja jest marna i niestety z błędami
Reklama